Facebook ve Instagram sitede geçirilen zamanı yayınlamalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Özellik, ne kadar süredir bu platformlarda gezindiğinize dair bilgi verecek.

Facebook ve Instagram

Facebook ve Instagram Zaman Tutacak

Son dönemlerin en popüler uygulaması Instagram ve sosyal medya denilince ilk akla gelen uygulama olan Facebook ortak bir proje üzerinde çalışıyor.

Bu proje sonuçlandığında kullanıcıların uygulamalarda harcadıkları zaman görülebilecek. Özellik henüz proje aşamasında ve ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor.

Ancak oldukça faydalı olacağı bir gerçek. Böylece ne kadar zamanımızı sosyal platformlarda geçirdiğimizi rahatça görebileceğiz.

Facebook ve Instagram

Sosyal Medyada Ne Kadar Zaman Harcıyoruz?

Bilindiği gibi bir zamanlar televizyon karşısında vakit geçiren insanlar artık yüzlerini akıllı telefonlara çevirmiş durumda. Haliyle de vaktin nasıl geçtiğini anlamak zor. Bu durumun farkında olan Apple ve Google gibi dev şirketler, kullanıcıların bilgisayarlarında ve akıllı cihazlarında ne kadar zaman geçirdiğine dair bilgi vermeye başlamıştı.

Benzer bir projeye yönelik çalışma şimdi de Facebook tarafından başlatıldı.  Dev şirket “Facebook’ta Geçirdiğiniz Zaman” isimli bir özellik üzerinde çalışıyor.

Peki özellik nasıl çalışacak? Bir haftalık periyodu içerecek olan uygulama gün gün sitede ne kadar zaman harcağınızı raporlayacak. Günlük ortalama Facebook kullanım sürenize de bu sistem üzerinden ulaşabileceksiniz.

Özellik ayrıca kendinize sınır koymanıza da olanak verecek. Süre sınırı koyarak, geçirdiğiniz zamanı kısıtladığınızda uygulama sizi uyaracak.

Bu özellik aynı zamanda Instagram’da da yer alacak. Böylece en çok kullanılan iki uygulamada geçirilen süre net bir şekilde takip edilebilecek. Tıpkı Facebook’ta olduğu gibi özellik Instagram’da da zaman sınırı koymanıza olanak tanıyacak.

Özellik için bir süre daha beklememiz gerekiyor. Ancak bu bekleyişin çok uzun sürmeyeceği ve kısa sürede kullanıma sunulacağı tahmin ediliyor. Bu özellik çocuklu aileler için de oldukça kullanışlı olacak.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.