Facebook Watch Party uzun zamandır duyurusu yapılan bir özellikti. Özellik uzun zamandır test aşamasındaydı. En sonunda tüm dünyada aktif şekilde kullanımına başlandı.

Facebook Watch Party

Facebook Watch Party Nedir?

Facebook, kullanıcılarını platforma bağlamak adına birbirinden ilginç yeniliklere imza atıyor. Son yenilik grup sohbetleri için kullanılabilecek. Watch Party ile Facebook grubunuzdaki arkadaşlarınızla birlikte gerçek zamanlı olarak video izleyebileceksiniz.

Watch Party başladığında, grup üyeleri canlı olarak videoları izleyebilecek. Bununla birlikte önceden kaydedilmiş videolar da birlikte seyredilebilecek. Bu esnada yeni bağlantılar kurmak da, sohbet başlatmak da mümkün olacak. Kısacası Watch Party kullanıcılarına kesintisiz iletişim fırsatı sunacak.

Watch Party Nasıl Kullanılacak?

Facebook’un bu yeni eğlenceli özelliğinin nasıl kullanılacağı en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki özelliğin kullanımı nasıl gerçekleştirilecek? Aslında son derece pratik.

Facebook Watch Party

Watch Party’e katılmak için grup sohbetinde yer alan kutuya tıklamanız yeterli olacak. Bir yandan videoyu izleyip bir yandan grup sohbetin canlı yorum akışını görebileceksiniz. Bu akış masaüstü kullanıcıları tarafından kenar çubuğu şeklinde görüntülenebilecek.

Elbette bu yorum akışına yazı yazarak katılmak zorunda değilsiniz. Yorum yapmak istemezseniz Facebook ifadelerini kullanarak da düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz.

Bu Özellik Ne İşe Yarayacak?

Birlikte video izlemenin kullanıcıya ne tür bir faydası olabilir? Aslında burada hem işletmeler, hem de fenomenler için oldukça büyük fırsatlar söz konusu. Yemek yapmak, zanaatkarlık, hobiler, şirketlere dair fırsatlar için kullanılabilecek özellik soru cevap videoları için de tercih edilebilecek.

Böylece canlı yayınlanan videolarda gruplara direkt iletişim mümkün olacak. Kendi küçük topluluğunuz için de Watch Party özelliği iyi bir araç olacak.

Kullanıcı Watch party’i başlattıktan sonra devam eden videolar için partiyi devam ettirecek kişi de atayabilecek. Bu özelliğin adı Co-hosting. Diğer bir ek özellik ise video önerme ile ilgili. Kullanıcılar, video paylaşan kişilere Crowdsourcing özelliği ile video önerisinde bulunabilecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.