Instagram Facebook bildirimleri göstereceği ek bir özelliği duyurdu. Buna göre popüler fotoğraf uygulaması artık Facebook ile daha çok iç içe!

Instagram Facebook Bildirimleri

Instagram Facebook Bildirimleri Özelliği

Sosyal medya devi Facebook, Instagram ile olan işbirliğini artırıyor. Bunun temel nedeni Facebook’un genç kullanıcı kitlesini yeniden kazanmak istemesi olabilir. Ancak sebep ne olursa olsun artık Instagram, Facebook bildirimlerini de görebileceğiniz bir mecra haline geliyor.

Instagram Facebook Bildirimleri

Facebook’un Bu Kararının Arkasında Ne Var?

Instagram son zamanların en popüler sosyal medya platformu. Instagram bir saatlik video güncellemesinden sonra bir de Facebook bildirimleriyle geldi. Hep bireysel kullanıcılar, hem de şirketler için en doğru adres. Hal böyle olunca ilgi de gün geçtikçe artıyor. Facebook’un bildirimlerinin de bu platforma eklenecek olması iyi mi kötü mü önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ancak Facebook’un Instagram üzerinden popülerlik yakalamaya çalıştığı da aşikar.

Instagram’a gelen yeni özellik ile Facebook bildirimleri uygulamada görülebilecek. Özellik henüz geliştirilme aşamasında. Ancak kullanıma sunulduğunda Instagram profilinin üst kısmında Facebook bildirimleri ikonu yer alacak. Bildirim sayısı da ikonun üzerinde belirecek.

Kullanıcılar bu sayıdan Facebook’taki yeni bildirimlerini takip edebilecek. İkona tıklandığında da direkt olarak Facebook uygulamasına geçilebilecek.

Peki bu özellik kullanıcılara kolaylık mı sağlayacak yoksa görüntü kirliliği mi yaratacak? Özellik bir Reddit kullanıcısı tarafından keşfedildi ve Instagram tarafından da doğrulandı. Henüz üzerinde çalışılan özelliğe dair eleştiriler de şimdiden başladı.

Pek çok kullanıcı bunun gereksiz bir adım olduğunu düşünürken, bazı kullanıcılar ise kısayol olarak kullanılabilecek bu ikonun faydalı olacağı görüşünde. Özelliğin ne zaman aktif hale geleceği henüz netlik kazanmadı.

Özelliğin Facebook’un popülerliğini yeniden artırıp artırmayacağı ise bilinmiyor. Facebook’un bünyesinde bulunan Instagram her geçen gün daha popüler bir platform haline geliyor. Facebook ise gençlerin ilgisini kaybetmiş durumda. Bakalım bu özellik uygulamanın Instagram desteği ile daha popüler hale gelmesine vesile olabilecek mi?

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.