Facebook yeni anılar özelliği ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Facebook “tarihte bugün” sayfasını geliştirdi. Artık sayfanın ismi “Anılar” olacak. Ve tüm hatıralarınız bu sayfada toplanacak.

Facebook Yeni Anılar Özelliği

Facebook Yeni Anılar Özelliği Hakkında

Sosyal paylaşım platformu Facebook, kullanıcılarının ilgisini çekecek yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Özellikle kullanıcıları sitede daha uzun süre gezinmeye teşvik eden yeniliklere imza atan uygulama bu kez de Anılar özelliği ile gündemde.

Tüm hatıraların tek bir yerde toplanmasını sağlayan anılar özelliği size farklı bir deneyim sunacak. Bu sayede tüm paylaşımlarınıza tek bir merkezden ulaşmanız mümkün hale gelecek.

Yapılan paylaşımların tek bir merkezde toplanacak olması elbette büyük kolaylık. Bu sayede tek tek aramak zorunda kalmayacağınız paylaşımlarınıza tek bir tıkla kolayca ulaşabileceksiniz. Özellik ana sayfaya eklenecek olan “Anılar” (Memories) bölümünde yer alacak. Bölüme girdiğinizde aynı tarihteki daha önce yayınlanmış gönderilerinizi görebileceksiniz.

Daha önceki halinde anıların tekrarlarını görmek mümkün değildi. Ancak yeni gelen özellik ile kaçırılan anılar veya seçilen tarihlerdeki paylaşımlar kolayca görülebilecek.

Yapılması gereken ise oldukça basit. facebook.com/memories üzerinden hemen şimdi anılarınıza ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte hesabınızın ana sayfası üzerinden “Anılar” bölümüne tıklayarak da kolayca geçmiş paylaşımlarınızı görmeniz mümkün.

Facebook Yeni Anılar Özelliği

Unutulan Paylaşımları Hatırlatacak

Eğer “Tarihte Bugün” paylaşımlarını seviyorsanız özellik size daha fazlasını sunacak. Dilediğiniz tarihte yapmış olduğunuz paylaşımların içeriklerine ulaşmak oldukça pratik bir deneyim olarak karşımıza çıkıyor.

Facebook, kullanıcılarının ilgisini kaybettiğinin farkında. Özellikle gençleri yeniden platforma döndürmek isteyen sosyal medya devi çeşitli yenilikler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu konuda atılan son adım da anılar ile gerçekleştirildi.

Facebook son bir yılda ortaya çıkan skandallar nedeni ile zor günler geçirdi. Ancak kullanıcılarını kaybetmek istemeyen sosyal medya devi her geçen gün yeni bir güncelleme bile popülerliğini sürdürmeye devam etmeyi planlıyor.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.