Gmail akıllı bildirim özelliği ile yapay zekayı devreye aldı. Artık çok daha kullanışlı bir mobil uygulama haline gelen Gmail’in bu yeni özelliklerine bayılacaksınız.

Gmail Akıllı Bildirim Özelliği

Gmail Akıllı Bildirim Özelliği Neler Getirecek?

Bazı mailler çok daha önemlidir ve yüksek önceliklidir. Bazıları ise son derece önemsiz olarak kabul edilebilir ve gereksiz maillere dair bildirimler, önemli mailleri göz ardı etmenize yol açabilir. Bu durum, artık son buluyor; çünkü Gmail akıllı bildirim özelliği geliyor.

Bundan sonra popüler e-posta servisi, yüksek öncelikli bildirimler özelliği ile söz konusu kalabalığın önüne geçecek. Özelliği aktif ettiğiniz takdirde artık önemli mailleri, göz ardı etme riskiniz de sıfıra inecek.

Gmail Akıllı Bildirim Özelliği

Özellik Nasıl Aktif Edilir?

Özellik, son derece kullanışlı; ancak mutlaka aktif edilmesi gerekiyor. Bildiğiniz gibi Gmail, kısa bir süre önce yeni arayüzüne kavuşmuştu. Ancak bu yeniliklerin sonu değil, sadece başlangıcı oldu.

Mail ve bildirim kalabalığının önüne geçmeyi hedefleyen Gmail, yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerini devreye aldı. Özellik, şimdilik iOS kullanıcıları için aktif; ancak ileride hem iOS hem de Android kullanıcıları için hizmete sunulacak.

Özelliği aktif hale getirmek ise son derece basit. Yapmanız gereken “Ayarlar” sekmesine girmek ve ardından “Bildirimler” sekmesini seçmek. Sonrasında “Sadece Yüksek Öncelikli Bildirimler” seçeneğini aktif edin. Böylece Gmail, okumak isteyeceğiniz mailleri filtreleyecek ve sadece önem arz eden maillerin bildirimlerini size iletecek.

Bu özellik, gün içinde yoğun mail trafiğine maruz kalan kullanıcılara derin bir nefes aldıracak gibi gözüküyor.

Özellik Nasıl İşliyor?

Yenilikçi teknolojisi ile dikkat çeken Gmail, bu özelliği kullanıcı davranışlarını takip ederek uyguluyor. Kullanıcılarını yakından takip eden e-posta servisi, mailleri filtreliyor ve önem arz eden mailleri kullanıcıya sunuyor. Önemsiz mailleri ise göz ardı etmenizi sağlıyor.

Yapay zeka destekli bu yeni özellik, e-posta bombardımanı sebebiyle önemli mailleri atlayan ve bu nedenle strese giren kullanıcıları oldukça rahatlatacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.