Geçtiğimiz gün Google Asistan güncellemesi ile Pretty Please özelliğinden bahsetmiştik. Şimdi ise Google’ın daha fazla ailelere yönelik yaptığı güncellemeden bahsedeceğiz.

Google Asistan Güncellemesi ile Noel Baba’yı Arayabileceksiniz

Bu hikayelere bağlı olarak da, Google Asistan artık Noel Baba’yı arayabilecek. “Hey Google, Noel Baba’yı ara” dediğinizde interaktif bir oyun başlıyor. Noel Baba bir konser için prova yapıyor ama sadece bir şarkıyı biliyor. Siz de ona yardım ediyorsunuz.

Google Asistan güncellemesi bununla kalmıyor. Google aynı zamanda ekranına ve kamera özellikli akıllı ekranlara yeni özellikler ekliyor.

Artık ekranı yukarı kaydırıp saat ikonuna tıkladığınızda alarmları ayarlamanın hızlı bir yolunu kullanmış olacaksınız. Yine hızlı bir kullanım açısından fotoğrafları paylaşmak için “Hey Google, bu fotoğrafı …..ile paylaş” diyerek kişi listenizdeki birisiyle paylaşabilirsiniz.

Google Asistan güncellemesi

Başka bir güncelleme de Asistan’ın yayın özelliklerini yanıtlamayla ilgili. Yayın, kullanıcıların Asistan destekli tüm hoparlörlere bir mesaj göndermesine olanak tanıyor, şu an kullanıcılar sadece grup mesajlarına cevap verebiliyor. Güncelleme ile bütün mesajlara yanıt verebilecekler.

Google buna örnek olarak eve mesaj gönderen birisini örnek veriyor. “Marketten bir şey isteyen var mı?” sorusuna evdekiler cep telefonlarından ya da bir cihazdan Google Asistan’ı kullanarak cevap veriyor. Son dakika alışverişleri için kullanışlı bir özellik.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.