Google çeviri dünyanın en çok tercih edilen arama motoru Google tarafından kullanıcılarına sunulan bir dil hizmeti.

Bu hizmet sayesinde belki de bugüne kadar adını dahi duymadığımız binlerce dili birbirleri arasında rahatlıkla çevirmek mümkün oluyor. Üstelik Google tarafından geliştirilen yeni kamera özelliğiyle de artık yazmanıza gerek kalmadan otomatik olarak çevrilecek metni algılama özelliğine sahip.

Google çeviri

 

Google Çeviri Eklenen Yeni Diller

Google çeviriye eklenen yeni diller şunlar:

Arapça

Vietnamca

Taylandça

Nepalce

Hintçe

Malayalam

Marathi gibi yeni dil seçenekleri olarak karşımıza çıkıyor.

Üstelik hem iOS hem Android kullanıcılarının mobil cihazlar üzerinden bu hizmeti alması mümkün.

Google çeviri

Google Çeviri Kamera Özelliği

Google çeviride son zamanların sıklıkla merak edilen özelliği hakkında da haberimizde yer vermek gerekiyor. Artık, hem iOS kullanıcıları hem de Android kullanıcıları telefonunun kamerasıyla çektikleri metni GoogleTranslatee göstererek anında metni çevirmesi mümkün olacak.

Bu sayede uzun uzadıya bir metni herhangi bir şekilde zorlanmadan çok kısa bir sürede akıcı bir şekilde dil gramerine uygun olarak çeviri işlemi gerçekleşmiş olacak.

Google Çeviri Günde 143 Milyar Kelime Çeviriyor

Öte yandan Google tarafından dikkat çeken bir istatistik ise günde tam 143 milyar kelime sayısını diller arasında birbirine çok rahat bir şekilde çevirmesi.

Böylelikle sizler de her anlamda Google Amca’nın hepimize sunmaya devam ettiği bu sıra dışı özelliğinden anında yararlanarak bilmediğiniz kelimeleri dilin yazım, anlatım ve gramer kurallarına riayet edilerek tamamen birbirine çevrilmesi mümkü.

Eklenen bu yepyeni özellik sayesinde artık diğer dilleri konuşan insanlarla da anında konuşabilme, iletişim kurabilme imkanınız var. Bütün bu ortada duran özelliklere dayanarak her anlamda Google çevirinin Pixel 3 fuarında da belirttiği dünya genelindeki insanların birbiriyle iletişime geçmesi temel amacı gerçekleşecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.