Bilindiği üzre Google Fit, Google’ın geliştirmiş olduğu bir sağlık izleme platformu. Daha sağlıklı ve daha aktif bir hayata kavuşmanızı sağlayan uygulama, antrenmanlarınızı telefonunuzdan veya akıllı saatinizden takip etmenize olanak sağlıyor.

Uygulama, egzersiz yaparken analizleri görebilmenizi; koşu, yürüme ve bisiklet aktivitelerinizde gerçek zamanlı istatistiklerinizi öğrenebilmenizi sağlıyor. Uygulama hızınızı, adım sayınızı ve rotanızı kaydetmek için Android telefonunuzun sensörlerini veya Google akıllı saatinizin nabız sensörlerini kullanıyor.google fit

Google Fit aynı zamanda pek çok uygulama ve cihazdan bilgiler gösterebiliyor. Bu şekilde ilerleme durumunuzu her zaman izleyebiliyorsunuz. Bu uygulamalar arasında Lifesum, Nike+, MyFitnessPal, Wear OS by Google, Runkeeper, Strava, Lifesum, Basis, Sleep as Android, Withings, Xiaomi Mi bileklikleri ve daha fazlası var.

Google Fit Artık Uyku Düzeninizi de Takip Edebileceğiniz Özelliğiyle Geliyor

Şimdi ise uykularınızı da takip edebileceksiniz. Uygulama, artık verilerini paylaşan diğer uygulamalardan uyku düzenlerinizi izleyerek daha fazla uykuya ihtiyaç duyup duymadığınız konusunda size bilgi veriyor. Yani çok severek kullandığınız bir uyku takibi uygulamasını Google Fit ile bağlayıp tek uygulamadan takibini yapabiliyorsunuz.

Bildiğiniz gibi karanlık mod özelliği çok moda. Google, uygulamalarının hemen hemen hepsine karanlık mod getirme çabası içindeydi ve şimdi Google Fit’e kadar uzandı bu durum. Güncelleme akıllı telefonunuza geldiğinde, ayarlar menüsünden uygulamaya koyu tema uygulayabileceksiniz.google fit

iOS kullanıcıları da bu güncellemeden bir şeyler kapacaklar. Android kullanıcıları, egzersiz programlarını Google Fit içindeki rotalarının bir haritasıyla her zaman görüntüleyebiliyordu ve şimdi bu işlev iOS uygulamasına da geliyor. Güncelleme yayınlandığında, iPhone kullanıcıları, Wear OS smartwatch, Apple Watch veya Google Fit’e bağlı diğer uygulamalarla takip ettikleri sürece; Google Fit içindeki koşu, yürüyüş ve bisiklet rotalarını görebilecekler.

Önümüzdeki günlerde yeni güncellemeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Bu zamana kadar Google’ın öldürdüğü bütün projeleri topladıkları web sitesinden bahsettiğimiz yazımıza linkten ulaşabilirsiniz. Yeni güncellemelerle sizlerle olacağız, bizi sosyal medya hesaplarımız; Facebook, Twitter, LinkedIn ve Instagram’dan da takip etmeyi unutmayın.

Dilerseniz uygulamayı aşağıdaki linklerden indirebileceğiniz gibi Google Play Store veya Apple App Store sayfalarını da ziyaret edebilirsiniz.

Google Fit: Aktivite İzleme
Google Fit: Aktivite İzleme
Developer: Google LLC
Price: Free
‎Google Fit: Activity Tracker
‎Google Fit: Activity Tracker
Developer: Google
Price: Free

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.