Bazen hem iş hayatını hem de sosyal hayatı dengede tutup, her iki dünyaya da yeteri kadar vakit ayırmak son derece zor olabiliyor. Peki size Garden uygulaması ile iş performansınızdan ödün vermeden sevdiklerinizi mutlu edecek derecede sosyalleşme fırsatınız olacak desek?

Henüz Nisan 2018’de iOS mağazalarında kullanıma sunulan yeni bir mobil uygulama olan Garden, gündelik hayatın yoğunluğu yüzünden arkadaşlarıyla görüşme olanağı bulamayan kullanıcıların imdadına koşuyor.

Siz de son zamanlarda çevrenizden serzenişler duymaya başladıysanız, Garden uygulama incelememize bir göz atmanızda fayda var.

Garden Uygulaması

Garden Uygulamasının Çıkış Noktası Nedir?

Zander Adell tarafından geliştirilen Garden uygulamasının çıkış noktası, Adell’in kendi hayatına ve kişisel ihtiyaçlarına dayanıyor.

Adell, daha önce 2017 yılında faaliyetlerine son veren Doorman adlı bir startup’ın CEO’su olarak çalışıyordu. Online sipariş veren müşterilerin paket teslimat tarihlerini belirlemelerini mümkün kılan bir girişim olan Doorman, Adell’in zamanının büyük bir kısmını alarak çevresiyle olan ilişkisini en aza indirgemesine neden oluyordu.

İş yoğunluğu yüzünden en yakın ilişkilerinin kopma noktasına geldiğini fark eden Adell, sosyal medyanın gerçek hayattaki temasın yerini tutmadığını anlıyor. En sonunda görüşmeye vakit ayıramadığı için bir arkadaşını kaybeden Adell, bu durumun önüne geçmek adına bir sistem geliştiriyor. Hangi tanıdığıyla en son ne zaman görüştüğünü not etmeye başlayan Adell, bunun hem iş ilişkilerini hem de özel hayatındaki arkadaşlıklarını beslediğini görüyor.

Sosyal hayatın bir bahçeye benzediğini ve düzenli olarak sulanmadığı takdirde solmaya başladığı vizyonuyla hareket eden Adell, sorununa mobil teknolojilerle çözüm bularak Garden uygulamasını geliştiriyor.

Peki Garden Uygulaması Nasıl Çalışıyor?

Arkadaşlarınızla düzenli olarak iletişime geçmenizi sağlayan Garden uygulaması, adeta müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) programları gibi çalışıyor. Sade bir tasarıma ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip uygulamanın çalışma prensibi oldukça basit.

Garden, mobil cihazınıza haftalık, iki haftalık, aylık, altı aylık veya yıllık olarak bildirimler göndererek arkadaşlarınızla temas kurmanızı hatırlatıyor. Farklı bağlantılara farklı aralıklarla bildirimler atayabileceğiniz bu uygulama ile çevrenizle ilişkilerinizi güncel tutabilirsiniz.

Verimli bir şekilde çalışabilmek için rehberinize erişim isteyen uygulama, kullanıcı verilerini güvenli bir şekilde depolayabilmek adına Amazon’un bulut hizmetleri sunan Amazon Web Services (AWS) teknolojisini kullanıyor.

Buna ek olarak uygulama, her bağlantıya ve sohbete özel notlar ekleme imkanı sunuyor. Bu sayede arkadaşlarınızla en son konuştuğunuz konu ve son görüştüğünüz tarih gibi detayları daha sonra tekrar göz atmak üzere kaydedebilirsiniz.

Sevdiklerinizle iletişime geçmenizi hatırlatan Garden uygulamasını iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.