Huawei ve Google Pixel 3 modelleri yeni çıkmış olsa da henüz piyasaya sürülmedi. Son dönemlerde tanıtılmış olan yeni iPhone ve Samsung akıllı telefonlar oldukça rağbet gördü, beğenildi. iPhone XS Max ve Samsung Galaxy Note 9 beğenileri üzerine topladı.

Fakat doların artması, fiyatların hayli yükselmesi sebebiyle bir süre bu telefonlara sahip olmak hayal gibi görünüyor. Henüz piyasaya sürülmeyen bu akıllı telefonlar, dikkatleri hayli üzerine çekmiş durumda. Huawei ve Google Pixel 3 Akıllı telefonların test aşaması için kullanılan DxOMark sonuçları ilginç ve iPhone’un pabucunu dama attıracak cinsten görünüyor.

Huawei ve Google Pixel 3

Huawei ve Google Pixel 3 Öncülüğü

Apple her zamanki gibi yeni geliştirmiş olduğu telefon modellerini tanıttı. Akıllı telefon dünyasında iPhone’un yeri her zaman doldurulamaz görülür, fotoğraf çekme kalitesi ise her zaman bir üst segmenttedir.

Fakat bu dengeler değişecek gibi görünüyor. DxMark sonuçları bunu kanıtlar şekilde. Akıllı telefonların kameraları üzerinde oldukça güvenilir sonuçlara sahip olan DxMark sonuçları Çin’in sosyal paylaşım sitesi olan Weibo’dan sızdırıldı.

Yayınlanan kamera sonuçlarına göre Huawei Mate P20 Pro en üst sırada yer alarak rakiplerini geride bırakıyor. Marka sırası değişmeden ikinciliği yine Huawei serisinden Huawei P20 Pro alıyor. DxMark sonuçlarına göre üçüncülüğü ise Google Pixel 3 alıyor. Sıralamada iPhone en alt sırada alarak şaşkınlığa uğratıyor.

Huawei ve Google Pixel 3

iPhone’un Tahtı Sallanıyor

Huawei Mate 20 Pro ve Google Pixel 3 iPhone’un tahtını sallıyor. DxMark sonuçları kamera segmenti olarak oldukça güvenilir olduğu için sonuçlar ortada. iPhone her zaman rakiplerinin önünde yer alsa da bu sefer rakiplerinin gerisinde kalarak bizi şaşkınlığa uğratıyor. Huawei’in de bu gidişle yeni iPhone kalitesine ve daha donanımlı olacağı ön görülüyor.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.