Her işimizi akıllı telefonlarımız ile yaparken haberlere bakma işimizin başka türlü olacağına inanmak yanılmak olurdu. Magazin, spor, siyaset gündem hakkında anlık bilgi sahibi olmak isteyenler en iyi haber uygulamasını bulmaya çalışıyor.

1.Papiroom

Tamamen Türk girişimciler tarafından oluşturulan Papiroom adlı uygulama sayesinde akıllı telefonunuzda kendi gazetenizi oluşturabiliyorsunuz. Hem konular arasında ilgi duyduklarınıza öncelik tanıma hem de haber kaynakları arasında istediklerinize öncelik tanıma imkanınız mevcut. Tüm bunların yanı sıra Papiroom adlı uygulama ücretsiz.

2.Bundle

Türkçe anlamı toplamak olan Bundle kelimesi ile her türlü haber kaynağından haberlerin toplandığını belirten uygulama hem apple store da hem de google play de mevcut. Gündemdeki anlık haber akışını, spor, siyaset, sanat gibi alanlarda kendinizin belirlediği haber kaynaklarından ve dergilerden elde edebilirsiniz.

3.Nokta

Nokta uygulaması tüm haber kaynaklarını bir araya toplamış bir uygulamadır. Bu uygulama da ana sayfanın yanı sıra bir de sizin oluşturacağınız kişiselleştirilmiş bir sayfa mevcut. Bu sayfa ile istediğiniz haber kaynaklarına ya da istediğiniz konu başlıklarına öncelik tanıyabileceksiniz. Haberlerin yanı sıra vizyondaki filmler, televizyon akışı ve hava durumu gibi bilgilere de ulaşmanız mümkündür.

4.Nabız

Nabız adlı uygulama da yaklaşık 300’ ün üzerinde Türkçe haber kaynağı mevcut. Kullanıcı bu 300 ’e yakın uygulama arasında istediklerini seçme imkanına sahip. Kişinin kendisinin seçtiği haber kaynakları ile kendi anlık haber akışı oluşturulacaktır. Son dakika haberlerini akıllı telefonunuza bildirim olarak yollayan bu uygulama sayesinde anlık gelişen olaylardan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

5.Tüm Gazeteler

Tüm gazeteler adlı site gazetelerin internet sitelerini bir arada kullanıcılarına sunarak tek tek arama yapmaktan kurtarıyor. Bu uygulama sadece Türkiye çapında değildir başka ülkelerinde gazetelerini de ekleyebilirsiniz bu şekil de sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan anlık bilgi sahibi olabilirsiniz.

6.Digg

Minimalist bir uygulama olan Digg adlı uygulama ücretsizdir. Digg de aramalarınız da filtreleme yapabilirsiniz. Aynı zaman da daha sonra okumak için makaleleri kaydedebileceğiniz bir alan da mevcuttur.

7.Zite

Zite sizin önceden okuduğunuz haber kaynakları ve haber başlıklarına bakarak ilginizi çekebilme ihtimali olduğunu düşündüğü uygulamaları öne çıkarıyor. Kullanımı olkdukça basit olan Zite uygulaması ücretsizdir.

8.Zinio

Zinio uygulaması ücretli bir uygulamadır ama ödenilen ücreti kat be kat karşılar. Görsellere ayrı bir önem veren Zinio uygulamasında birbirinden ilginç görsellerle karşılaşacaksınız. Beğendiğiniz makaleleri kaydedebilir ve kütüphaneye kaynak olarak kayıt altına alabilirsiniz.

9.Flipboard

Oldukça kullanışlı bir uygulama olan Flipboard istediğiniz haber kaynaklarını ve konu içeriklerini seçme imkanını sizlere sunuyor. Kendi derginizi kendiniz oluşturabiliyorsunuz. Aynı Zinio uygulaması gibi Flipboard da görsellere önem vermektedir. Aynı zaman da sosyal medya hesaplarınızla da bağlantı sağlayabilir ve beğendiğiniz içerikleri sosyal medya hesaplarınız da arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.

10.En Son Haber

Ücretsiz bir uygulama olan en son haber adlı uygulama bünyesinde bulundurduğu haber kaynaklarındaki haber akışlarını anlık olarak akıllı telefonlarınıza ulaştırıyor. En son haber uygulamasında haberlere yorum yapma imkanınız da mevcut. Aynı zaman da uygulamaya sosyal medya hesaplarınız ile bağlanarak beğendiğiniz içerikleri sosyal medya üzerinden de duyurabilme imkanınız vardır.

11.Briefing

Bazı akıllı telefonlar da kendiliğinden mevcut olan briefing uygulaması da ücretsizdir. Aralarda telefonunuza anlık bildirimde de bulunan uygulama bünyesinde pek çok haber kaynağını barındırmaktadır.