Gündemi takip etmek için en pratik yöntemlerden biri hiç şüphesiz ki mobil uygulamalar. Çeşitli gazete, dergi ve haber ajanslarının mobil uygulamaları sayesinde hemen her basın organını bir parmak hareketiyle takip etmek artık son derece kolay! Fakat farklı kaynaklardan farklı türde haberler almak istediğimizde, mobil cihazların ekranları çok sayıda uygulama ile dolup taşıyor. Peki sadece kendi seçtiğiniz haber kaynaklarının içeriklerini tek bir yerde toplayan bir uygulama olduğunu biliyor muydunuz? İşte mobil haber okumayı sağlayan Bundle uygulaması, tam da bu ihtiyacı gidermek adına tasarlandı.

Geliştiricisi bir Türk olan İstanbul merkezli Bundle, kendi zevkinize göre seçebileceğiniz haber ve içerik sitelerinin en güncel yazılarını sizin için derleyip sunuyor. 17 ülkeden 8000 farklı kaynağın buluştuğu bu haber okuma uygulamasını gelin, beraber inceleyelim.

Bundle 2

Bundle Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Dwarf Planet adlı reklam ajansı tarafından geliştirilen Bundle, kullanıcıların tercih ettiği haber kaynaklarını seçip kendilerine özel Bundle’larını oluşturabilmelerini sağlayan bir mobil haber uygulaması. Bundle aracılığıyla hem Türkiye’den hem de dünyadan sayısız haber ve içerik kanalına ulaşabilirsiniz. Uygulama; gazete ve dergilerin yanı sıra popüler RSS, Twitter, Instagram ve YouTube kanallarından da beslenerek gündem, ekonomi, sanat, teknoloji ve sinema gibi birçok farklı kategoriden en güncel haberleri topluyor.

Bundle, uygulamayı indirdiğiniz zaman öncelikle sizden hangi kategorileri ve kaynakları tercih ettiğiniz hakkında bilgi alıyor. Tercihlerinizi baz alarak anasayfanızı devamlı olarak güncelleyen uygulama, geçmiş son 1 ayın içeriklerine ulaşma imkanı da tanıyor. Üstelik bildirim özelliği sayesinde kendi seçebileceğiniz konular ile ilgili son dakika gelişmelerini takip edebilmeniz mümkün. Aynı zamanda konum temelli çalışan Bundle yardımıyla bulunduğunuz ülkeye dair haber ve içerikleri okuyarak yerel gündemi yakalayabilirsiniz.

Bundle 3

Bundle Uygulamasını Neden İndirmelisiniz?

Bundle uygulaması ile kendi kişisel haber akışınızı oluşturabilirsiniz. Sade ve kullanıcı dostu arayüz tasarımıyla öne çıkan bu uygulamanın birçok kullanışlı işlevi de mevcut. Anasayfanızdaki haberleri tekli yapı, ikili yapı veya liste yapısı olmak üzere üç farklı şekilde görüntüleme imkanınız var. Hatta haber içeriğindeki görsellerin sadece kablosuz internet bağlantısı aktifken gösterilmesini tercih edebilir ve hücresel internet paketinizden tasarruf edebilirsiniz. Uygulama gece modu ve yazı tipini değiştirme özelliklerinin yanı sıra birçok dil desteğine de sahip.

Gelişmiş arama özelliği aracılığıyla uygulamada girdiğiniz anahtar kelimeler ile ilgili haberlere erişebilir, Hot Bundle başlığı altında ise Bundle editörlerinin seçtikleri içeriklere göz atabilirsiniz. Fotoğraf kategorisinde tüm dünyadan anlık güncellenen basın fotoğraflarını inceleyebilir, haberleri daha sonra okumak üzere kaydedebilirsiniz. Ayrıca uygulama, sosyal medya hesaplarınız üzerinden giriş yapma imkanı da sunuyor.

Birçok platformda çeşitli ödüller alan Bundle, sadece kendi seçtiği haber kaynaklarından içerik okumak isteyenler için oldukça ideal bir uygulama.

Bundle mobil uygulamasını Android için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.