Kimseyi tanımadığınız bir şehre taşındığınızda veya aktivitelerinize eşlik edecek birini bulamadığınız zamanlarda, yalnız vakit geçirmek zorunda kalmak biraz can sıkıcı olabilir. Bu gibi durumlar yaşamamak adına sosyal çevreyi genişletmeyi kolaylaştıran mobil uygulamalardan destek almak mümkün. Bu uygulamalardan biri olan Meetup uygulaması ise belirli bir temaya göre organize edilen grup buluşmalarıyla öne çıkıyor.

Birbirini tanımayan insanların internet aracılığıyla daha kolay bir araya gelip ortak bir paydada buluşması fikrinden yola çıkılarak geliştirilen Meetup uygulaması, tam da bu amaca hizmet ediyor. Halihazırda 82 ülkede kullanılan Meetup üzerinde 32 milyondan fazla üye ve 288 binin üstünde grup bulunuyor. İşte sosyal hayatını zenginleştirmek isteyen herkesin göz atması gereken Meetup uygulamasına dair detaylar…

Meetup

Meetup Nedir?

Sosyalleşme sürecini daha da pratikleştiren Meetup, ortak bir ilgi alanı üzerine kurulan gruplardan ve bu gruplarca düzenlenen etkinliklerden oluşan bir online sosyal platform olarak tanımlanabilir. Meetup uygulamasını kullanabilmek için ise öncelikle bir üyelik hesabı oluşturarak yaş, cinsiyet ve ilgi alanları gibi kişisel bilgilerin girilmesi gerekiyor. Uygulama bu bilgileri size en uygun olduğunu tahmin ettiği Meetup gruplarını tavsiye edebilmek için kullanıyor.

Profil bilgilerinizi ve bulunduğunuz konumu baz alan uygulama, sizi yakın çevrenizdeki Meetup gruplarının düzenlediği etkinliklerden haberdar ediyor. Bu sayede ilgi duyduğunuz gruplara kolaylıkla dahil olarak, etrafınızda olan bitenlere göz atabilir ve dikkatinizi çeken organizasyonlara katılma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bunlara ek olarak uygulama dahilinde katılacağınızı belirttiğiniz etkinlikler hakkındaki gelişmeleri içeren anlık bildirimler de alabilmeniz mümkün.

Çevrenizdeki Meetup gruplarını öğrenmenin bir diğer yolu ise uygulamanın arama özelliğini kullanmaktan geçiyor. Uygulamanın arama sekmesine istediğiniz anahtar kelimeleri girerek zevkinize göre grup veya etkinlik keşfedebilirsiniz. Dilerseniz de yerel gruplar listesine göz gezdirerek aralarından hobilerinize göre bir grup bulabilirsiniz.

Meetup 2

Meetup Uygulaması Neden Kullanılmalı?

Meetup kullanıcıları, istedikleri her tür faaliyet için pek çok farklı şehirden insanlarla bir araya gelebiliyor. Sadece toplanıp birlikte anlar paylaşmak isteyen insanlar için son derece uygun bir platform sunan uygulama, kafa dengi insanların birbiriyle tanışabilmesine önayak oluyor.

Teknoloji, ebeveyn, spor, dil öğrenme gibi çeşitli kategorilerden oluşan Meetup grupları aracılığıyla kullanıcılar, belki de günlük hayatta tanışma imkanı bulamayacakları insanlarla iletişime geçip sosyalleşme fırsatına sahip oluyor. Örneğin yazı grupları sayesinde yazı yazmaya başlamak, kariyer grupları sayesinde ise kariyer değiştirme olanaklarını incelemek söz konusu olabilir.

Üstelik uygulama üzerinden grup üyeleri ile etkileşime geçme olanağınız da mevcut. Buluşmalarda tanıştığınız kullanıcılar ile Meetup uygulaması üzerinden takipleşebilir veya mesajlaşarak dilediğiniz gibi iletişim halinde kalabilirsiniz.

Sosyal çevrenizi genişletmek adına Meetup uygulamasını Anroid için buraya, iOS için ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.