WhatsApp grup sohbetleri yeni güncelleme ile tamamen değişime uğradı.

WhatsApp Grup Sohbetleri

WhatsApp Grup Sohbetleri Nasıl Değişti?

WhatsApp hemen hemen her akıllı cihazın olmazsa olmaz mobil uygulaması haline geldi. Yalnızca birebir sohbetlerde değil, grup sohbetlerinde de sıkça kullanılan WhatsApp bazı değişikliklere imza attı.

Grup sohbetleri ile ilgili değişiklikler daha çok grup yöneticilerini ilgilendiriyor.

WhatsApp Grup Sohbetleri

Mesaj Gönder Özelliği Yayınlandı

WhatsApp’ın 1.5 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. WhatsApp grup sohbetlerini geliştirmeyi hedefliyordu. Bu hedefi için Mesaj Gönder özelliğini yayına aldı. Bu özellik grup yöneticilerinin yetkilerini artırıyor. Grup yöneticileri bu özellik sayesinde diledikleri zaman sohbeti mesajlara kapatabilecek. Dosya gönderimini durdurabilecek.

Eğer grup yöneticisi sohbeti kapatırsa üyeler mesaj yazamayacak. Ve bu durumla ilgili bir uyarı yazısı ile karşılaşacak.

Ancak sohbet kapalı olduğunda üyeler grup sayfası üzerinden yöneticiye doğrudan mesaj gönderebilecek.

Bu Özellik Ne Gibi Faydalar Sunacak?

WhatsApp uzun zamandır grup sohbetleri ile ilgili güncellemeler ile gündeme geliyordu. Grup yöneticilerinin yetkilerini artırmayı hedefleyen WhatsApp en sonunda iddialı bir özellik ile kullancısının karşısına çıktı.

Artık sohbeti kapatma yetkisine sahip olan yöneticiler grup konuşmalarını diledikleri şekilde yönlendirebilecek. Bazı zaman dilimlerinde sohbeti yazışmaya kapatarak olası karışıklıkların önüne geçebilecek.

Aslında geçtiğimiz dönemde WhatsApp grup yöneticilerine başka yetkiler de vermişti. Bu yetkilerin artırılması akıllara WhatsApp grup sohbetlerini kontrol altında tutmaya kararlı iddiasını getirdi. Keyifli bir grup sohbeti için olasılı sorunlara çare bulmaya kararlı uygulama çözümü grup yöneticilerinin yetkilerini artırmakta buldu.

Bundan sonra grup yöneticisi fazla konuştuğunuzu düşünerek sizi sohbet zevkinden mahrum bırakabilecek. Bu durum da gecenin geç saatlerinde meydana gelen yazışmalar gibi grubu sessize almaya itecek adımların önüne geçilmesine vesile olacak. Bakalım WhatsApp’ın grup yöneticilerine verdiği bu sınırsız yetki, kullanıcılar tarafından nasıl değerlendirilecek?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.