iOS 12 hesap makinesi hatası ile sosyal medya kullanıcılarının diline düştü. iOS 12 final sürümü ile kullanıcısıyla buluşmaya hazırlanıyor. Performans odaklı olması beklenen bu sürüm kullanıcısı tarafından da heyecanla bekleniyor.

iOS 12 Hesap Makinesi Hatası

Dört gözle beklenen son sürüm ile ilgili haberler art arda geliyor. Performans konusunda fayda sağlayacak sürüm iPhone 5S gibi eski cihazlarda bile etki edecek. Hal böyle olunca her geçen gün beklenti artıyor. Ancak öyle küçük aksaklıklar öyle komik tepkilere yol açıyor ki şaşırmamak elde değil.

iOS 12 hesap makinesi hatası

Son olarak hesap makinesi hatası ile gündeme gelen iOS 12 sosyal medya kullanıcıları tarafından alaya alındı. En güncel sürüm iOS 12 Beta 5, elbette ilk beta sürümünden oldukça ilerde ancak Apple, iOS 12 için bir beta sürümü daha yayınlayacak.

iOS 12’den Güldüren Hata

Merakla beklenen sürüm bazı hatalarla gündeme gelince ortaya komik tepkiler çıkıyor. Heyecanlı iOS 12 bekleyişi de bu tür durumlar nedeni ile sekteye uğruyor.

Twitter ve Reddit gibi sosyal ağlarda gündeme gelen bu hata, hesap makinesi ile ilgili. Hatalı çalışan hesap makinesi binlerce şikayet aldı.

iOS 12 hesap makinesi hatası

iOS 12 Beta 5’in yüklü olduğu iPhone X cihazda, hesap makinesi toplama çıkarma işlemi yaparken bile zorluk yaşıyor. Basit işlemlerin bile güçlükle yapılmasına yol açan bu özellik elbette pek çok kullanıcının eleştirisine maruz kalınmasına neden oldu.

Hatta pek çok kullanıcı söz konusu hata nedeniyle Apple’ı ağır bir dille eleştirdi. Bazı kullanıcılar da durumu ti’ye aldı. Apple ise söz konusu hata ile ilgili açıklama yapmadı. Hatanın ne zaman düzeltileceği merak konusu iken hatanın tüm kullanıcıları etkilemediğini de belirtelim. Ancak hata ile ilgili binlerce şikayetin bulunması çok da küçük bir kusurdan bahsedilmediğinin kanıtı niteliğinde.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.