iOS 12 ile fotoğraf gönderimi için can sıkıcı bir değişiklik söz konusu. Merakla beklenen iOS’un son sürümüne dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Kullanıcıları heyecanlandıran yeni özelliklerle birlikte bazı özellikler eskiyi aratacağa benziyor.

iOS 12 ile Fotoğraf Gönderimi

iOS 12 ile Fotoğraf Gönderimi Değişiyor

Apple, iOS 12 ile yepyeni özelliklere imza atmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte mevcut özelliklerde de değişiklik yapacak. Mesajlar uygulamasında yer alan fotoğraf gönderme yolu da değişikliğe uğrayacak.

Ancak bu değişiklik beklenen diğer özellikler kadar sevindirici değil. Çünkü yeni yöntem mesajlardan fotoğraf yollamayı daha zahmetli hale getirecek. Bu nedenle Apple kullanıcıları bu değişiklikten hiç memnun olmayacak.

Peki neden Apple daha kolay bir yöntem varken özelliği zorlaştırmayı seçti? Bu konuda öne atılan en önemli iddia firmanın sezgisel olma önceliğini değiştirerek ürünlerini daha çok satmayı hedeflerine alması.

iOS 12 ile Fotoğraf Gönderimi

Klasik iOS 11 sürümünde fotoğraf göndermek istediğinizde yapmanız gereken tek şey metin yazma çubuğunun sol köşesinde yer alan kamera ikonuna dokunmak ve mesajlar uygulamasından pratik şekilde fotoğraf göndermekti.

Ancak iOS 12’de bu kolay ve pratik durum zorlaştı. Artık kamera ikonuna dokunarak yapacağınız tek işlem yeni fotoğraf çekmek olacak. Peki galerinizde yer alan fotoğrafları nasıl paylaşacaksınız?

Bunun için kamera ikonunun yanında yer alan App Store ikonuna dokunmanız gerekecek.  Böylece açılan seçeneklerden fotoğraflar ikonunu seçecek, ancak bu işlem sonucunda fotoğraf gönderebileceksiniz.

Fotoğraf Göndermek Zorlaştı

Tek bir tıklama ile gerçekleştirilen fotoğraf gönderme işlemi neden bu kadar zor hale getirildi? Kullanıcıların çoğu bu sorunun cevabını merak ediyor. Aslında bu değişiklik Apple için oldukça anlamlı.

Kullanıcılar App Store’un simgesine dokunarak satın alabilecekleri veya indirebilecekleri pek çok ürün ile karşılaşacaklar. Bu da fotoğraf ararken girdiğiniz App Store’dan alışveriş veya indirme yaparak çıkmanıza yol açabilecek.

Apple da bu sayede daha çok ürün satacak, daha fazla gelir ele edecek.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.