Fortnite Android kullanıcılarını sevindiren bir gelişme ile gündeme geldi. Oyun tutkunları bu habere çok sevinecek…

Fortnite Android

Fortnite Android için Hazırlanıyor

Epic Games’in ilk olarak iOS kullanıcılarına sunduğu Fortnite Mobile oyunu, büyük bir başarıya imza attı. Geliştiriciler, şimdi de oyunun Android versiyonunu hazırlayarak daha büyük bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Oyunun önümüzdeki yaza yetişmesi için yoğun bir çalışma sürüyor. Eğer hazırlıklar planlandığı gibi tamamlanırsa, Android kullanıcıları kısa bir süre içinde oyunu mobil cihazlarından oynamaya başlayacak.

Açıklama, Epis Games’in duyuru sayfasında yayımlandı. State of Mobile isimli yazıda oyun ekibinin çalışmaları ile ilgili ayrıntılara yer verildi. Android için hazırlanan oyunda oyuncular kendi aralarında sesli görüşme yapabilecek, HUD düzenlemesi yapabilecek ve küçük yükleme boyutları ile karşılaşmaya hazırlanabilecek.

Fortnite Android

Oyuncular Takım Arkadaşları ile Görüşebilecek

Mobil platform için sesli görüşme özelliği geliyor demiştik. Bu da oyun sırasında takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmanıza olanak tanınması anlamına geliyor. Üstelik bu özellik, platform farkı olmaksızın kullanılacak.

Bunun dışında gelen önemli özellikler arasında sessize alma da bulunuyor. Ayrıca seçenekli katılım gibi imkanlar da oyunu zenginleştirecek. Bu seçeneklerle ilgili çalışmada amaç, oyunu olabildiğince basitleştirmek ve rahatsız edici olmamasını sağlamak.

Oyunla ilgili diğer güncellemeler de kullanıcıları son derece memnun edecek. Otomatik çalıştırma geliştirilecek. Ayrıca ateş etmek için de çok daha iyi yollar eklenerek oyun keyfi artırılacak.

Oyunun mobil boyutunun küçültülmesi ile cihazlardaki yükünün azaltılması da planlanıyor. Ayrıca batarya koruma modunun sunulması ile de düşük grafikler kullanılarak oyunun performansı artırılacak. Elbette tüm bu güncellemeler, hem Android hem de iOS  sürümleri için geçerli olacak.

Önümüzdeki yaz hayata geçirilmesi beklenen oyunun Android sürümü için geri sayım başladı. Geçmişte kadınların Change.org’da kampanya başlatmasına bile sebep olan Fortnite’ın Android versiyonu, oyunseverler tarafından heyecanla bekleniyor.

Oyunun her iki mobil platformda da olması bakalım kullanıcı sayısını nasıl etkileyecek.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.