iOS 12 yeni emojiler ile daha renkli bir hale gelecek. Sürüm önümüzdeki Eylül ayında yayınlanacak. Ancak yenilikleri uzun zamandır konuşuluyor.

iOS 12 Yeni Emojiler

iOS 12 Yeni Emojiler ile Renklenecek

Apple, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü dolayısıyla, kullanıcılarına müjdeyi verdi. iOS 12, 70 yeni emoji ile gelecek. Emojiler önümüzdeki yılın belirli zamanlarında iOS cihazlara gelecek ve bu sayede duyguları ifade etmek çok daha kolay bir hal alacak.

Emoji kullanımı yeni bir dilin doğuşunu da sağladı. Duygularımızı ifade ederken emoji kullanma alışkanlığına eriştik. Kendimizi daha iyi ifade etmemizi sağlayan bu emojiler ile ilkçağın teknolojisine ulaşmış olabiliriz. Artık daha az yazıyor, daha çok emoji kullanıyoruz. İşin ilginç yanı bu evrensel dili herkes rahatlıkla anlayabiliyor.

Belki de İlkçağlardaki duvarlara çizilen görseller de benzer bir işleve sahipti, kim bilir? Durum ne olursa olsun Apple emoji konusunda çok daha yaratıcı ve kullanışlı işlere imza atıyor. Son olarak duyurulan 70 adet emoji oldukça renkli ve sevimli.

iOS 12 Yeni Emojiler

iOS 12 ile Gelecek 70 Emoji

Emoji Günü’nü kutlayan Apple, yeni sürümde yer alacak 70 adet emojisini de tanıttı. Bunlar arasında kızıl saçlardan, gri saçlara, kıvırcık saçlardan, kel emojilere kadar pek çok çeşit mevcut.

Bunun dışında insani duyguların da çeşitlendirildiğini gözlemliyoruz. Parti yüzü, gözleri dolmuş yüz, kalplerle süslenmiş sevgi dolu bir gülen yüz de yeni emojiler arasında yer alıyor. Artık üşüdüğünüzde bu durumunuzu donmuş yüz emojisi ile rahatça ifade edebileceksiniz. Bunun dışında ten renginizden saç renginize kadar artık kendinize daha çok benzetebildiğiniz emojileri kullanmaya başlayabilirsiniz.

iOS 12 Yeni Emojiler

Nazar Boncuğu Da Var

Elbette yeni emojiler saydıklarımızla sınırlı değil. Maruldan papağana, ıstakozdan tavus kuşuna, hatta kanguruya kadar genişletilmiş bir emoji yelpazesi karşılıyor bizi. Nazar boncuğu ve sonsuzluk işareti semboller de duygularımızı ifade etmekte oldukça sık kullanacağımız emojiler arasında yerini alacak.

iOS 12 Yeni Emojiler

iOS 12 ile gelecek olan emojiler, bu yıl içinde iOS, macOS ve watchOS cihazlarda kullanılabilecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.