iOS 12 yeni özellikler ile kullanıcılarını oldukça memnun edecek. Bu özellikler ile akıllı cihazlarınızda çok daha fazla kontrol sahibi olacaksınız.

iOS 12 Yeni Özellikler

iOS 12 Yeni Özellikler Hakkında

Merakla beklenen iOS’un son sürümü Eylül ayında sunulacak. Kullanıcılar ise şimdiden gelecek yeni özellikleri merak ediyor.

Beklentiler yeni sürümde en az 14 özelliğin geleceği yönünde. Peki bu özellikler arasında en dikkat çekici olanlar hangileri, sizin için derledik.

Henüz beta sürümü test aşamasında olan iOS 12’nin en çarpıcı yeni özellikleri şöyle:

  • iOS 12 ile QR tarama kodu için yeni bir kısayol geliyor. Bu sayede kamerayı direkt açıp kodu taratmak mümkün olacak. Kısayolu ekrana eklemek isterseniz Ayarlar menüsünden “Control Center”a gitmeniz ve “Customize Control” sekmesini tıklayarak “Scan QR Code”u eklemeniz yeterli olacak.
  • iOS 12 Memoji özelliği ile geliyor. Artık kendinize benzeyen emojiler ve avatarlar oluşturmanız mümkün olacak!
  • Messages uygulamasında da artık yeni bir ikon olacak. Bu ikon efekt sayfasını açacak ve kendi memojinizi eklemenize olanak tanıyacak. Ayrıca bir şeyler çizebilecek veya herhangi bir görüntünün üstüne yazı ekleyebileceksiniz.iOS 12 Yeni Özellikler
  • Artık FaceTime’de 32 kişilik grup konuşmaları yapmak mümkün hale geliyor. Bununla birlikte FaceTime’a da efekt eklenebilecek.
  • Artık güncelleme otomatik olarak gerçekleşecek. Özelliği kullanmak için aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bunun için de “Ayarlar”dan Software Updates’e gidilmesi gerekiyor. Bu noktada “Otomatik Güncellemeler” açıldığında cihazınız kendini otomatik şekilde güncellemeye başlayacak. Elbette özelliğin kullanılabilmesi için Wi-Fi’ye bağlı olmanız gerekiyor.
  • Zamansız gelen bildirimler Bedtime modu ile tarihe karışacak. Artık uykunuzda rahatsız edilmeyeceksiniz. Özellik yine “Ayarlar” menüsünden “Do Not Disturb” ve “Bedtime” seçenekleri tıklanarak aktif hale getirilebilecek.
  • “Do Not Disturb” özelliği sadece bunun için değil aynı zamanda saatlik süreler için de kullanılabilecek.
  • Bildirim kuyruğu da yeni güncelleme ile sona eriyor. Tek bir bildirim görüntülenecek ve siz tıklarsanız diğer bildirimler listelenecek.

Elbette bu saydıklarımız iOS 12 ile gelecek özelliklerin yalnızca birkaçı. Heyecanla beklenen son sürüm pek çok ek yenilik ile kullanıcısını sevindirecek.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.