FabFocus, iPhone’a portre modu kazandıran uygulama arayışına cevap olarak karşımıza çıkıyor. Kaliteli fotoğraf çekmeniz için oldukça fazla özellik barındıran iPhone cihazınıza ekleyeceğiniz FabFocus uygulaması ile portre modunda fotoğraf çekmek mümkün hale geliyor.

FabFocus

FabFocus İşe Yarıyor Mu?

FabFocus uygulaması, modeli fark etmeksizin tüm iPhone telefonlara portre özelliği kazandırıyor.

Bilindiği gibi iPhone 7 Plus ve iPhone X, kullanıcılara mükemmel bir portre modu deneyimi sunuyor. Ancak Apple’ın çift kameralı cihazlarında kullanılabilecek olan portre modu neden iki modelle sınırlı kalsın diye kafa yoran girişimciler, başarılı bir uygulamaya imza attı.

Uygulama, iPhone 7 Plus veya iPhone X cihazı olmayan iPhone kullanıcılarına portre modu deneyimini yaşatmak için tasarlandı. Uygulama Apple Store’da mevcut ancak kullanıcılar tarafından çok fazla bilinmiyordu.

FabFocus

FabFocus Nasıl Kullanılır?

App Store’dan kolayca indirilebileceğiniz uygulama, yalnızca iOS 8 ve üstü sürümlerde çalışıyor. Uygulama, size otomatik veya manuel olarak iki farklı efekt desteği sunuyor.

Eğer çektiğiniz fotoğrafı portre modunda veya bokeh efektiyle kullanmak isterseniz, yapmanız gereken oldukça basit. Fotoğrafın odak noktasının etrafını çizin. Böylece arkada kalan fon bulanıklaştırılacak.

Dilerseniz direkt uygulama üzerinden yakın plan bir portre fotoğrafı çekebilirsiniz. Böylece uygulama, objeyi algılayacak ve otomatik olarak portre modunu aktif hale getirecektir. Fotoğrafınızın arka planı da siz hiçbir şey yapmadan bulanıklaşacaktır.

Uygulama İnsan Vücudunu Tanıyor

FabFocus uygulamasının avantajlarından biri de insan vücudunu algılayabiliyor olması. Fotoğrafı boydan çekmek isterseniz, uygulama yüz ve gövdeyi otomatik olarak algılar ve yine arka planı siz hiçbir şey yapmadan bulanıklaştırır.

Uygulama Ücretli

Eğer iPhone X ve iPhone 7 Plus’ın kıskandıran portre özelliğine sahip olmak isterseniz bu uygulamayı yükleyebilirsiniz. Elbette uygulama ücretli olduğu için 17.99 TL’yi gözden çıkarmanız gerekecek.

Önümüzdeki dönemde portre özelliği, yeni güncellemelerle tüm iPhone cihazlara gelir mi bilinmez; ancak şimdilik kullanıcılar, bu özelliğe sahip olmak için ufak bir maliyeti gözden çıkarmak zorunda.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.