Facebook Watch Video servisi artık devrede! Uzun zamandır beklenen video platformu artık kullanıcıları en sonunda kullanıcıları ile buluştu.

Facebook Watch Video servisi

 

 

Facebook Watch Video Servisi Nasıl Kullanılacak?

Facebook Watch video servisi geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulmuştu. Ancak dünyada kullanıma sunulması oldukça zaman aldı.

2017 yılında ABD’de başlatılan Facebook Watch, artık tüm dünya genelinde kullanılabilecek. Uygulama, zevklerinize göre şekillenen bir yapıya sahip olacak.

İçerik oluşturucular, videoları ister canlı, isterlerse de kayıtlı şekilde takipçileri ile paylaşabilecek. Bunun dışında Facebook Watch kategorileri ile de dikkat çekiyor. Kategoriler arasında “En Çok Konuşulanlar, İnsanlar Gülüyor ve Arkadaşım Ne İzliyor” yer alıyor.

Facebook Watch Video servisi

Facebook Çok İzleniyor

Aslında hali hazırda platform olarak Facebook oldukça fazla izleyicisi bulunan bir yapıya sahipti. 50 milyonun üzerinde insan ayda en az bir dakika olmak üzere platform üzerinden video izliyordu. Üstelik 2018 yılında izlenen süre 14 kat artış gösterdi.

Facebook bu proje dahilinde Ad Breaks programını da genişletme kararı aldı. Böylece artık iş ortakları daha fazla gelir kazanma şansına sahip olacak. özellikle blog yayın ile kıyaslandığında arada ciddi bir fark olduğunu söylemek mümkün.

İçerik Oluşturucu Stüdyosu da söz konusu yeniliklerden nasibini alacak. Sayfalar için yeni bilgiler bulunacak ve bunun dışında daha fazla araç seçeneği ile öneriler sunulacak.

Henüz vlog oluşturmaya başlamadıysanız Facebook’un dünya genelinde yayın yapacak olan Facebook Watch platformuna göz atmak isteyebilirsiniz. Geçtiğimiz aylarca Instagram da IGTV projesi ile canlı ve kayıt video yayınlarını daha uzun süreli şekilde yayınlamaya başlamış, bu hamlesi ile de YouTube’a rakip olmak istediği konuşulmuştu.

Facebook Watch ile birlikte sosyal platformların gözlerini videolara diktiklerini söylemek hiç de şaşırtıcı olmayacaktır. Bakalım Facebook Watch beklediği ilgiyi görebilecek mi?

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.