Microsoft, PlayerUnknown’s Battlegrounds’ı (PUBG) bugün Xbox One için ücretsiz hale  getirdi. Hem indirebileceğiniz hem de kütüphanenize ekleyebileceğiniz PUBG Xbox One için full 1.0 sürümü “kısa süreliğine ücretsiz”. Dilerseniz oyunu hemen Microsoft Store’dan indirebilir ya da kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

PUBG Xbox

PlayerUnknown’s Battlegrounds(PUBG) bildiğiniz üzere bir hayatta kalma oyunu. 100 kişiyle birlikte bir haritaya uçaktan atladığınız oyunda, çevreden mühimmat toplayarak herkesi öldürmek ve ayakta kalan son adam olmak zorundasınız.

PUBG masaüstü versiyonuyla Steam’den ulaşılabilir olduğu gibi geçtiğimiz aylarda mobil uygulamasının çıkmasıyla da gündeme gelmişti. Şimdilerde ise Xbox One’da ücretsiz olması ve PlayStation 4’e gelmesiyle adından söz ettiriyor. Çok sevilen oyun her platformdaki oyuncularıyla buluşmayı hedef edinmiş gibi gözüküyor.

Microsoft, şirketin Cumartesi günü gerçekleşecek X018 gösterisinde PUBG fanları için “büyük haberler” sözü verdi. Görünüşe göre, PUBG kampanyası bu haberlerin bir parçası. PUBG’nin ne kadar süre ile ücretsiz olacağı ya da mevcut PUBG severlerin, oyunun son bir yıl içinde beta versiyonunu test etmek için oyun içi kredileri alıp alamayacakları henüz belli değil. Normalde PUBG Xbox’ta indirimsiz olarak $29,99’a satılıyor.

PUBG Xbox ‘dan Sonra PlayStation 4’e Geliyor

Microsoft’un ücretsiz promosyonu, PUBG için önemli bir zamanda geldi. Söylentiler, oyunun önümüzdeki ay Sony’nin PlayStation 4’ü için lansman yapmak üzere olduğunu öne sürdü. Raporlar orijinalse, Microsoft’un bir yıllık PUBG ayrıcalığı için ödeme yaptığı anlamına geliyor. Bu yıl boyunca, performans sorunları Xbox One’ın başına bela oldu ve PUBG şu anda Microsoft Store’da yapılan incelemelerde beş yıldızın sadece üçüne sahip.

Microsoft’tan Çifte Kampanya: PES de Xbox One için Kısa Süreliğine Ücretsiz!

Dünyaca ünlü futbol oyunu PES’i yani Pro Evolution Soccer’ı bilmeyeniniz yoktur. Microsoft Pro Evolution Soccer 2019’u da kısa bir süre için Xbox One’da ücretsiz hale getirdi. Sanıyoruz ki bu hareketi de bu hafta sonu gerçekleşecek olan X018 gösterisiyle alakalı. Microsoft yapıyorken tam yapalım demiş olacak ki çifte indirimle kullanıcıları şaşırttı. Dilerseniz hemen Pro Evolution Soccer 2019’u Microsoft Store’dan alabilir ya da kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.