Milyonluk Resim, FOX TV ekranlarında yayınlanan dikkat çeken yarışma programlarından biri. Bu yarışma programını ise yine yarışma programlarından, dizilerden ve filmlerden tanıdığımız ve adını televizyonlarda sıklıkla duyduğumuz bir isim olan Selçuk Yöntem sunuyor. Milyonluk Resim yarışmasının formatı, diğer yarışma programlarına göre oldukça farklı; bu sebeple de oldukça ilgi görüyor. Dilerseniz siz de kolaylıkla bu yarışmanın bir parçası olabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken işlem ise oldukça basit.Uygulama mağazalarına Milyonluk Resim Uygulaması yazarak yarışmanın mobil uygulamasını telefonunuza indirebilir ve ekrandaki yarışmacılarla birlikte soruları cevaplamaya başlayabilirsiniz.

Yarışmanın oynama şekli ve kuralları oldukça basit. Uygulamanın kullanımı da gayet kolay. Uygulama özellikle büyük, küçük, yaşlı, genç herkesin bu oyunu rahatça oynayabileceği şekilde tasarlanmış. Yarışmada bir resim veriliyor ve ardından da bu resim ile ilgili size sorular soruluyor. Uygulamayı indiren her bir kullanıcı, TV ekranında çıkan bu soruyu aynı anda telefonunun ya da tabletinin ekranında görüyor ve soruya eş zamanlı olarak yanıt veriyor. Bazı sorulara en hızlı yanıt veren kullanıcının yarışmaya katılma hakkı dahi oluyor. Bu durum rekabeti de artırıyor.

Uygulama, hem Android işletim sistemini kullananların hem de iOS işletim sistemini kullananların erişimine açık. Apple marka telefon ve tablet sahipleri Apple Store üzerinden, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletl kullanıcıları ise Google Play Store üzerinden uygulamayı indirebilirler. Uygulama, herhangi bir şekilde yavaşlık yaşatmıyor ya da takılma yapmıyor. Kullanımı, basit bir uygulama. Uygulamayı telefonunuza indirdiğiniz ilk anda sizden bazı bilgileriniz isteniyor. Bu kişisel bilgilerinizden sonra bir de profil seçmeniz gerekiyor. Çünkü bu profil sonrasında soruyu doğru ve ilk bilen kişi siz olursanız, profil resmini ekrana yansıyor; bu sebeple de profilinize gerçekçi bir fotoğrafınızı koymanız gerekiyor.

Milyonluk Resim Nasıl Bir Yarışma?

Milyonluk Resim, hem görsel zeka hem de kültürel birikim gerektiren bir yarışma. Ancak her yarışmada olduğu gibi bu yarışmada da şans faktörü büyük bir yer kaplıyor. Öncelikle yarışmayı diğer yarışmalardan ayıran en büyük özellik, ekrandaki yarışmacı ile aynı anda yarışmaya evinizden katılabiliyor olmanız.

Sorular ve stüdyo yarışmacıları, her hafta yenileniyor. FOX TV ekranlarında yarışma başladığı andan itibaren telefonunuza da sorular gelmeye başlıyor. Sorular, her kesimden ve yaştan insanın yanıtlayabileceği düzeyde oluyor. Sorular bir resimden yola çıkılarak oluşturuluyor. Örneğin bir kale resmi var ise bu kalenin hangi ilimizde yer aldığı soruluyor ve 4 farklı şık veriliyor ya da bir filmden bir sahnenin resmi konuluyor ve “Bu resim, hangi filmin sahnesine aittir?” deniliyor. Eğer stüdyodaki yarışmacı, sorulardan birinde takılırsa jokerlerini kullanmaya başlıyor. Bu jokerlerden birinde de ekrandaki soru, uygulama kullanıcılarına yöneltiliyor. Bu kullanıcılar arasından soruya en hızlı ve doğru yanıtı veren kişinin resmi ekranda görülüyor. Bu kişi aynı zamanda da önümüzdeki haftalarda stüdyoda yarışma hakkını da elde ediyor.

Yarışmada 12 adet soru bulunuyor. Eğer yarışmacı bütün sorulara doğru şekilde yanıt verir ise 1 milyon TL’nin de sahibi oluyor. Yarışmacılar ilerledikleri soru sayısına göre de para ödülü kazanıyorlar.

Milyonluk Resim Yarışmasına Nasıl Başvuruluyor?

Milyonluk Resim yarışmasına hem Milyonluk Resim Yarışması Uygulaması üzerinden hem de FOX TV’nin resmi sayfası üzerinden başvurabiliyorsunuz. Başvuru yapacağınız zaman size bazı sorular yöneltiliyor. Bu sorular, kişisel bilgileriniz hakkında oluyor. Bunun yanı sıra en son okuduğunuz 3 kitap, son izlediğiniz 3 film gibi sorular da yer alıyor. Bu bilgileri doldurarak başvuru yapabiliyorsunuz.

FOX TV’nin resmi sayfasındaki başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz. Milyonluk Resim mobil uygulamasına ise Android için buradan, iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.