Uygun fiyatlarla gelişmiş özellikler sunan Galaxy A serisi, her yıl modellerinde değişiklikler yaparak karşımıza çıkıyor. Samsung telefonların beğenilen modelleri arasında yer alan Galaxy A5 ve Galaxy A7 modelleri, 2018 versiyonlarında kullanıcılarını güzel bir süpriz ile karşılayacak. Orta segmente hitap eden Samsung Galaxy A serisinin, 2018 modellerinde sonsuz ekran anlamına gelen infinity display ekran ile piyasaya sürüleceği açıklandı.

Çerçevesiz ve Sonsuz Ekran

Samsung’un Galaxy S8 modelinde kullandığı çerçevesiz ve sonsuz ekran özelliği, 2018 yılından itibaren Galaxy A serisi modellerinde de yer alacak. Bu özellik sayesinde telefonun boyutunun büyük olmasına gerek kalmadan geniş ekran keyfini yaşayabilirsiniz. Kısacası Samsung’un 2018 modelleri sayesinde, kolay kullanım ile büyük ekran özelliğini bir arada bulabileceksiniz. Üstelik Samsung Galaxy A serisindeki telefonlar üst segmentli olmadığı için bu özelliğe uygun fiyatlarla sahip olma fırsatını yakalamış olacaksınız.

samsung galaxy a

Samsung Galaxy A Serisinin Yeni Görüntüsü

Samsung Galaxy A5 ve Galaxy A7 modellerinin yeni görüntülerinin nasıl olacağı da belli oldu. Galaxy A serisi yeni modellerinin boyutlarını göz önünde bulundurduğumuzda oldukça şık bir görüntüye sahip olacağını belirtebiliriz. 2018 yılının ilk aylarında piyasaya çıkması beklenen bu iki modelin, en ve boy oranlarının 18,5:9 full HD ekran olacağı açıklandı. Telefonun ön tarafı tamamen ekran olarak tasarlandığı için cihazın parmak izi tarayıcısı arka kısmında, kameranın altında olacak. Parmak izi tarayıcısının konumunu firmanın üst modelleri ile kıyasladığımızda daha iyi bir yerde olduğunu söyleyebiliriz. Bu yıl da Galaxy A serisinde arka tarafta tek kamera yer alacak. 2019 yılında ise firmanın çift kameralı modellere geçiş yapması bekleniyor. Samsung, yeni modellere farklı özellikler yaparken bu konuda oldukça temkinli davranıyor.

Yeni Modeller ile Sanal Asistan Hizmetinizde 

Galaxy A5 ve Galaxy A7’nin 2018 yılı versiyonlarının 1080p çözünürlükte olması bekleniyor. Zaten Galaxy A serisi, orta seviyeli modeller olduğu için çözünürlük açısından çok büyük beklenti içinde olmak yersiz olacaktır. Ayrıca Samsung’un Bixby sanal asistan özelliği, yeni Galaxy A serilerinde de yer alacak. Bu özelliğe ulaşabilmek için cihazda özel bir buton olacak. Bu butona basıldığında sanal asistan destek vermeye hazır hale gelecek.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.