Trump Google’a sert bir eleştiride bulundu. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, başta Google olmak üzere Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Trump Google’a

Trump Google’a Gözdağı Verdi

Donald Trump bu kez de Google, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağları hedef aldı. “Tehlikeli sularda yüzüyorlar” sözleri ile dev şirketleri eleştiren Trump, son yıllarda yaşanan skandallara atıfta bulundu.

ABD Başkanı Donald Trump son açıklamaları ile teknoloji dünyasına da öfke kustu. Sosyal medyanın neredeyse tamamına yakınını elinde bulunduran ve siyasetten politikaya her konuda etkisi bulunan şirketler Trump’tan nasibini aldı.

Trump’ın hedefinde bu ağlarda yer alan yalan haberler vardı. Bilindiği gibi sosyal medyada paylaşılan yalan haberler, pek çok toplumsal problemi de beraberinde getiriyor. Bazı ülkelerde şiddet olaylarının dahi yaşanmasına yol açıyor.

Aslında Trump da sosyal medyanın etkisi konusunda oldukça mimli bir isim. Bilindiği gibi Cambridge Analytica skandalının arkasında da Donald Trump’ın başkan seçildiği seçimler yer alıyordu. Trump, bu skandalın ardından oldukça sert bir şekilde eleştirilmişti.

Ancak Donald Trump’ı bu denli kızdıran olay son derece farklı. Trump, Google’ın bazı arama sonuçlarını filtrelediğini öne sürerek ağır eleştirilerde bulundu. Özellikle Trump’ın yer aldığı bazı sonuçların bilinçli şekilde kaldırılmasına dair işaretler, ABD Başkanı’nı bir hayli sinirlendi.

Trump Google’a

Açıklama Yaptı

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Trump, “Bence Google gerçekten çok fazla insandan yararlanıyor, bu çok ciddi bir şey ve çok ciddi bir suçlama. Twitter, Facebook ve Google hakkında son dönemde neler olup bittiğine bakın. Daha dikkatli olsalar iyi olur, çünkü bunu insanlara yapamazlar. Bunu yapamazsınız. Biz muazzamız, sürekli binlerce şikâyet geliyor. Bu yüzden Google, Twitter ve Facebook’un çok çok tehlikeli sularda yüzdüklerini ve dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum. Yaptıkları şey, nüfusun büyük bir bölümü için adil değil” dedi.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.