Whatsapp kullanıcıları Night Mode ‘u beklemeye devam ederken yeni gelişmeler yaşandı.

night mode

Whatsapp’ın Yeni Özelliği Night Mode

Bir kaç aydır sayısız dedikodu üretilen bu mevzuda, Facebook’un satın aldığı en ünlü konuşma uygulamasına bu özellik getiriliyor.

Bu yenilemede WaBetaInfo(Twitter üzerinden Whatsapp ile ilgili olan ve yeni gelecek özellikleri en küçük detayına kadar inceleyen bir hesap)’nun açıkladığı bilgiye göre; Whatsapp’ın bu yeni özelliğinin adı Night Mode olacak. Karanlık ya da Gece Modu olarak da Türkçeye çevirebiliriz.

Twitter’ı karanlık modda kullanan birisi olarak yeni gelecek bu yeni özellik beni heyecanlandırıyor. Aynı zamanda odamda yazı yazarken, internette sörf yaparken bile          -kitap okuduğum anlar dışında- asla ışık açmam. Karanlığı seviyoruz.

Night Mode Şimdilik iOS Kullanıcıları için Geliyor

Dönen dedikodulara ötesinde Whatsapp’ın bu yeni özelliği olacak olan Night Mode henüz kullanılamıyor fakat Iphone kullanıcılarına daha iyi haberlerimiz var.

Night Mode, Iphone kullanıcıları için gelecek olan yeni iOS 13 güncellemesi ile beraber elimize ulaşacak. Aynı zamanda teknoloji şirketinin geliştiricilerinin açıklamasına göre kullanılacak bu özelliği hem bataryadan tasarruf etmemizi sağlayacak hem de gözlerimiz için çok daha sağlıklı olacak.

Yapılan açıklamaya göre; sonbaharda gelecek olan bu özelliği iOS kullanıcıları deneyebilecek. Iphone kullanıcıları kendilerini epey ayrıcalıklı hissedeceklerdir diye düşünüyorum. Ama düşüncenizi değiştirecek bir paragrafım daha var. Aşağıya doğru sayfayı biraz daha kaydıralım lütfen.

Beta Sürümü Olduğu için Hatalı Olabilir

iOS 13 henüz bir beta sürümünün piyasada olması ve bu yüzden de tahminen tamamlanmış sürümden teknik anlamda biraz daha eksik ve hatalı olabilir. Hatalı olabilecek olmasından dolayı bu özelliği beta sürümünde denenmemesini söyleyenler de mevcut.

Beni ve diğer Iphone kullanıcılarını üzen haber buydu işte. Neyse çok üzülmeden gelecek yeni özelliklerden de biraz bahsedelim.

iOS 13 ile beraber gelecek tek özellik Karanlık Mod değil. Gelecek güncelleme ile Iphone performansı ve fotoğraflar için düzenleme araçları sayısı artacak. Haritalar uygulamasının bir kısmı yenilenecek. Yeni Hatırlatıcı özellikleri güncellemede yer alacak.

Eğer ki iOS 13’ü denemek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

night mode