Whatsapp iPhone telefonların eski modellerinden 2020 yılının llk gününden itibaren desteğini çekeceğini açıkladı.

Geçen ay Symbian işletim sistemine sahip cep telefonlarından tamamen WhatsApp desteğini çektiğini açıklamasının hemen ardından artık, yeni model olmayan iPhone telefonların eski modellerinden de desteğini keseceğini ilan etti. Bu haberin ardından iPhone telefon kullanıcıları kendi telefon modelini kapsayıp kapsamadığını hemen araştırmaya başladı.

Whatsapp iPhone

WhatsApp iPhone Desteği Kesilecek Telefonlar Listesi

Whatsapp iPhone iOS işletim sistemine sahip olan iPhone telefonlarından 8.0 sürüm altındakilerle yollar ayrılacak. Buna göre artık yakın zamanda güncellenen iPhone cep telefonlarından da 8.0 sürümün altında olması nedeniyle destek tamamen çekilecek.

Böylelikle kullanıcıların en yeni teknolojik cihazları satın alması ve bütün özellikleriyle yepyeni teknik yeniliklere sahip olması öngörülüyor. Tüm bu ortada duran nitelikler dikkate alınacak olunduğu zaman her açıdan söz konusu flaş gelişmenin iPhone 3 ve 4 kullanıcılarına soğuk duş etkisi yaptığı şu sıralar söylenenler arasında…

Whatsapp iPhone

WhatsApp iPhone Eski Modellere 2020’de Elveda

Whatsapp iPhone cep telefonu modellerinden desteğini çekmesinin ardından bu sürenin ne zaman olacağı da merak edilenler arasında gelmekte. Elbette bu tarih de kesinlik kazandı.

Birer birer desteğini kademeli olarak çekeceğini duyuran WhatsApp en geç 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle bütün eski modellerden kesinlikle artık sisteme erişim sağlanamayacak. Bu da her bakımdan kullanıcıların yeni cep telefonu modeli edinmelerini aslında zorunlu kılacak bir değerlendirme gözüyle bakılmakta.

Tümüyle ortada duran bu nitelikler ışığında gerçekten de sahip olunan nitelikler dikkate alındığı zaman her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin sıra dışı yaklaşımlara sahip olduğunu gerçekten de dikkate almak gerekmekte, bu da eşsiz unsurları ortaya koyması adına son derece farklı yönlerini meydana getiriyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.