WhatsApp medya görünürlüğü özelliği ile dikkat çeken bir yeniliğe imza attı. Google Play Beta Programı üzerinde yayınlanan yeni güncelleme ile WhatsApp medya görünürlüğü özelliği kullanıcısına sunuldu.

Ancak özellik şimdilik sadece Android cihazlar için kullanılabilir durumda.

WhatsApp Medya Görünürlüğü

WhatsApp Medya Görünürlüğü Hakkında

Android kullanıcıları için yayınlanan WhatsApp Beta 2.18.194 sürümü yeni bir özellik ile geldi. Aslında özellik daha önce WhatsApp Beta 2.18.159 sürümünde gelmişti. Gelen güncelleme sonrası özellik devre dışı kalmıştı.

WhatsApp bu özelliği yeniden kullanıcıya sundu. Böylece kullanım kolaylığı sağlayacak bir özellik devreye alınmış oldu.

Özellik hakkında kısa bir bilgi verelim. Bu özellik sayesinde Galeri’de yer alan ve size WhatsApp üzerinden gönderilmiş medyaları gizleyebileceksiniz. Üstelik yeni sürümde sohbetler ya da gruplar arasında etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneği bulunuyor.

WhatsApp Medya Görünürlüğü

Güncel beta sürümüne sahip olanlar Kişi Bilgisi menüsüne girdiğinde Medya Görünürlüğü seçeneği ile karşılaşıyor. Özellik seçildiğinde kişisel sohbetler sırasında gönderilen medyaların telefonunuzun galerisine kaydedilip kaydedilmemesini seçebiliyorsunuz.

Böylece galerinizin WhatsApp’tan gönderilen gerekli gereksiz birçok medyadan kurtulmasına da vesile oluyorsunuz. Özelliğin en güzel kısmı bunu kişisel bazda yapabilmeniz. Toplu mesaj gönderen arkadaşlarınızın galerinizi işgal etmesini artık önleyebileceksiniz.

Size sunulan ve genel hatları ile “Bu sohbetten yeni indirilen medyaları telefonunuzun galerisinde göstermek istiyor musunuz?” benzeri bir ifadenin yer aldığı pencereye Varsayılan (Evet), Evet, Hayır seçeneklerinden birini seçerek kararınızı uygulatabiliyorsunuz.

Özellik seçim yaptıktan sonra etkin hale geliyor. Yani bu özelliğin gelmesinden sonra galerinizin kendiliğinden gereksiz görselleri kaldırmasını beklemeyin. Ancak bundan sonrası için bu tarz görsellerin galerinize yüklenmesine engel olabileceksiniz.

WhatsApp Medya Görünürlüğü

Okundu Bilgisi için Dikkat Çeken Yenilik

Beta sürümünde yer alan ve kullanıcıyı oldukça memnun edecek bir diğer özellik ise son görülme tarihi ve okundu bilgisi ile ilgili. Artık kişisel bazlı olarak bu tarz bilgilerin görünürlüğünü devre dışı bırakabileceksiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.