Vine’ın kurucuları tarafından geliştirilen HQ Trivia isimli bilgi yarışması oyunu, 2018 yılının ilk günlerinde patlama yaşayarak 1 milyon indirmeye ulaştı.

İlk başlarda Apple kullanıcıları için sunulan uygulama, kısa sürede benimsendi ve geniş bir kullanıcı kitlesine ulaştı. Canlı bir şekilde bilgi yarışması içerisine gireceğiniz bu uygulamada, doğru cevapları bildiğiniz takdirde gerçek para kazanıyorsunuz.

Bilindiği gibi 2017 yılının başında Vine resmen kapanmış ve uygulama, hayatına bir kamera uygulaması olarak devam etme kararı almıştı. O günden beri Vine’ın kurucularının ne yapacağı merakla bekleniyor ve bu konuda zaman zaman farklı haberler gündeme geliyordu.

Sonunda beklenen oldu ve Vine’nın kurucuları, HQ Trivia isimli uygulama ile muhteşem bir dönüş yaparak kullanıcıların kalbini tekrar kazandı.

1 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

Birkaç ay önce iOS için kullanıma sunulan uygulama, geçtiğimiz haftalarda 500 ila 750 bin insan tarafından oynanmıştı. Uygulamanın App Store’daki indirme sayısı hızla artarken kullanıcı sayısının 1 milyona ulaşmasında farklı faktörlerin etkili olduğu konuşuluyor.

Bunların başında ise oyunun Ocak ayında Android pazarına açılması geliyor. Play Store’da henüz Beta sürümü yer alan uygulamanın, başarısını sürdürüp sürdüremeyeceği ise merak konusu.

HQ Trivia Neden Bu Kadar Tutuldu?

Bilgisini sınayarak para kazanmak, birçok kişi için son derece cazip bir seçenek olabilir. Muhtemelen oyunun hızla benimsenmesinde bu durumun büyük etkisi var.

HQ Trivia kullanıcılarına günde 2 kez farklı soru setleri veriliyor. Her soru seti, 12 soru içeriyor ve kullanıcılar, soruları doğru cevapladığında gerçek para kazanma şansını elde ediyor.

Oyun üzerinden kazanılan para miktarı değişkenlik gösterse de her soru setinde ortalama 2 bin dolar kazanmak mümkün. Ayrıca oyuncuların performansına göre dağıtılan ödül miktarı, 20 bin dolara kadar yükselebiliyor.

Şayet oyunu kazanan birden fazla kişi olursa ödül tutarı bu kişiler arasında paylaştırılıyor. Bu da oyundaki ortalama ödül tutarını 100 dolar civarında bir seviyeye çekiyor.

Siz de bilgi birikiminize güveniyor ve bunun üzerinden para kazanmak istiyorsanız uygulamayı hemen indirip şansınızı deneyebilirsiniz.

HQ Trivia’yı iOS için buraya, Android için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

‎HQ Trivia
‎HQ Trivia
Developer: Intermedia Labs
Price: Free+
HQ Trivia
HQ Trivia
Developer: Intermedia Labs
Price: To be announced

Uygulama hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce uygulama, kısa zamanda ulaştığı bu başarıyı sürdürebilecek mi? Sizin favori bilgi yarışması uygulamanız hangisi? Görüşlerinizi bize yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.