Facebook Oculus TV ile sanal gerçeklik teknolojisini hayatımıza dahil edecek.

Facebook Oculus TV

Facebook Oculus TV Çıktı

Sanal gerçeklik yeni çağın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Artık dev ekranlı televizyonlara ihtiyacımız yok.

Gözlüklerimizin içine yerleştirilecek teknoloji tüm teknolojiyi hayatımıza entegre edecek.

Bu da elbette Oculus TV sayesinde mümkün hale gelecek. Mesela 180 inçlik bir televizyona sahip olmanıza gerek yok. Bu teknolojiyi deneyimlemek için Oculus TV yetecek.

Facebook Oculus şirketinden alınacak bir gözlük, tüm bu güzide teknolojilere erişiminizi mümkün hale getirecek.

Facebook’un geliştirdiği bu teknoloji gerçek anlamda bir devrim niteliği taşıyor ve dev ekranlı TV’lerin tahtını sallıyor. Böylece yüksek ücretler ödemenize gerek kalmadan bu teknolojiye sahip olmanız da mümkün hale geliyor.

Facebook Oculus TV

Teknoloji Resmen Hizmete Başladı

Facebook Oculus TV teknolojisini hizmete soktu. Birkaç yıl önce satın alınan dijital gerçeklik şirketi televizyonun geleceğini de kökten etkileyecek. Oculus Go sanal gerçeklik gözlüğü geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı.

Bu teknoloji şimdi sanal gerçeklik ortamında video izleme olanağı sunan teknolojiyi de hayatımıza sokmuş oldu.

Oculus TV ile sinema keyfi yapabileceksiniz. Bununla birlikte sanal gerçeklikle uyumlu olmasa dahi oyun oynama zevkini yaşayacaksınız. Ayrıca Netflix, Showtime gibi medya organlarına ait videolara da ulaşabileceksiniz. Oculus Go gözlükleri tüm bu hizmetlere ulaşabilmenizi sağlayacak.

Facebook Oculus TV

Facebook Yayıncılık Tarihine Yön Veriyor

Facebook’un devrim niteliğindeki bu adımı elbette yayıncılık tarihinin de yeniden yazılmasına yol açacak. Gelecekte belki de hiçbir evde televizyon olmayacak çünkü Oculus Go gözlükleri bu ihtiyacı giderecek.

Elbette olasılıklar her zaman geçerlidir ve bu gözlükler günümüz çağının televizyonlarının verdiği keyfi vermeyebilir. Ancak bu son derece düşük bir olasılık olarak görülüyor.

Eğer Oculus Go gözlüklerine sahip şanslı gruptansanız Oculus TV uygulamasını bu linkten indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Mottosu "araştır, test et, uygula" olan, Android dünyasının sıkı takipçisi, Kanada sempatizanı, iyi bir dart ve bilardo oyuncusu, spora düşkün bir bilgisayar mühendisi.