Eğer Japon kültürüne aşina iseniz bahsettiğim Manga’nın müzik grubu olmadığını biliyorsunuz. Özellikle Avrupa’da çizgi romanla bir tutulsa da sevenleri için apayrı bir deneyim manga okumak. Çoğunlukla siyah beyaz olması, çizimlerindeki sınır tanımazlık, hayal gücünün ufkunu genişleten konuları ile gerçekten müdavimi olunacak bir eğlence. Yakın zamanda birkaç güzel öneri aldım ama web sitelerinden aradığım seviyede bir okuma deneyimi edinemedim. Manga Rock bu konuda araştırma yaparken keşfettiğim bir uygulama.

Bazı web sitelerinde sayfaların kalitesi çok düşük, bazılarında bölümler eksik ya da birbirine karışmış durumda. Tek istediğim düzgün bir okuma keyfiyken bu kadar çok tatsız şeyle karşılaşınca gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Bütün bu arayış beni web sitelerinden uzaklaştırıp uygulamalara bakmaya itti.

Pek çoklarını deneyerek elde ettiğim sonuçlar doğrultusunda şu anda en memnun kaldığım uygulama Manga Rock oldu. Tamamen ücretsiz olarak üye olup 25 farklı kaynaktan aradığınız seriye saniyeler içinde ulaşabiliyorsunuz.

Manga Rock: Binlerce Farklı Yapım Bir Arada

Ben uygulamanın kendi kaynağını kullandım ve gerçekten vaat ettiği sonucu aldım. Okuma alışkanlığınıza göre, klasik tarzda sağdan sola bir akış oluşturabileceğiniz gibi; Webtoon tarzı alt alta gelen sayfalar şeklinde de okuyabilirsiniz serilerinizi.

Şu anda beş farklı dilde yayın var ama ne yazık ki Türkçe dil desteği bulunmuyor uygulamanın. Dark ve Standart olarak iki tema seçeneği var uygulamanın, benim görüşüm Dark temanın okumayı çok daha kolay kıldığı yönünde. Bunun hakkında görüşlerinizi yorum olarak bize bildirebilirsiniz siz de.

Bir diğer güzellik ise indirme seçeneği. Dilediğiniz sayıyı telefonunuza indirebilir ve internet bağlantınızın olmadığı yerlerde bile okumaya devam edebilirsiniz.

Mobilden okuduğunuz sayıları büyük ekranda da takip etmek isterseniz orada da ufak bir pürüz çıkıyor ne yazık ki, bir üyelik sistemi olsa da uygulamanın kendisi ve web sitesi arasında bir senkron yok. Telefondan okuyayım bilgisayara geçince devam ederim diyemiyoruz. Ama farklı mobil cihazlar arasında problem olmuyor. Aynı hesapla hem tabletinizden hem telefonunuzdan kullanabilirsiniz uygulamayı. Program yoğun olarak mobil kullanıcılar için tasarlanmış zaten. Yapımcısı olan Not A Basement Studio’nun mottosu da bu.

Uygulamaya göz atmak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilir, görüşlerinizi bizimle paylaşmak için yorum yazabilirsiniz.

Manga Rock
Manga Rock
Price: Free
Manga Rock
Manga Rock
Price: Free+

PAYLAŞ
Öykü de yazar, anime de sever. Ama en çok nightcore dinler