E-ticaret sitesi Amazon’un alışveriş uygulaması şimdi de Türkçe olarak yayında. Bilindiği üzere dünyanın en büyük elektronik ticaret şirketlerinden Amazon’un Türkçe destekli bir mobil uygulaması yoktu. Yeni yayınlanan paket ile artık Amazon uygulaması, Türkçe olarak da kullanılabiliyor.

Amazon müşterileri, uygulamayı akıllı cep telefonları ile girebilecekleri App Store’lardan kolaylıkla indirebilirler. Mobil cihaz üzerinden Amazon kullanıcı girişi yaparak uygulamayı açmanız yeterli, daha sonra ise uygulamanın dilini değiştirmek gerekiyor.

Uygulamanın diline değiştirebilmek için ise uygulama içinden ayarlar sekmesine geçiş yapmalısınız. Bu bölümde ülke ve dil ayarları üzerinden alışveriş yapılacak olan ülkenin ve dilin seçilmesi gerekli. Seçenekler arasından Türkiye ve Türkçe seçenekleri seçildiği takdirde, uygulamanın dili Türkçe’ye dönecek.

Amazon uygulamasını kullanan müşterilerin hepsi, sitenin sunduğu geniş ürün seçeneklerinden ve sınırsız teslimat seçeneklerinden faydalanabilecekler. Bu arada Amazon’un Türkçe dil desteği, hem masaüstü tarayıcılarda hem de mobil cihaz uygulamasında mevcut. Amazon müşterilerinin dil tercih seçenekleri, müşteri profili içinde saklanacağı için siteye her girişte yeniden dil ve ülke seçimi yapmaya gerek kalmayacak.

Amazon’un Desteklediği Diğer Dil Seçenekleri

Amazon sitesi 2015 yılı içinde İngilizce dil desteğini, 2016 yılında da Felemenkçe ve Türkçe dil desteklerini kullanıcılarının hizmeti sundu. Yakın zaman içinde uygulamanın içine eklenen Türkçe desteği sayesinde, müşteriler daha kolay ve bilinçli şekilde alışveriş yapma imkanına kavuştular. Bir ürünü satın alırken ona ait tüm detayların kolaylıkla incelenebilmesine sebep olan Türkçe dil desteği, artık Amazon üzerinden kullanılabilir durumda.

Amazon’un alışveriş uygulaması olan Amazon Shopping uygulamasını Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.