Twitter yeni özellikler ile kullanıcılarını sevindirmeye hazırlanıyor. Peki, bu özellikler neler ve kullanıcılara ne gibi faydalar sağlayacak? Gelin, birlikte inceleyelim…

Twitter Yeni Özellikler

Twitter Yeni Özellikler ile Sevindirecek

Popüler uygulamaların başında elbette Twitter da geliyor. Son dönemde dikkat çeken yeniliklere imza atan sosyal medya platformu, şimdi de iki yeni özelliği kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Özelliklerden birincisi, tweetlere verilen yanıtları bir araya toplayacak. Twitter yeni özellikler ile kullanıcıların çevrimiçi olup olmadıklarını görebilmemizi sağlayacak.

Twitter Yeni Özellikler

Twitter’da Dikkat Çeken Yenilikler

Artık tweetlerinize verilen cevapları bir arada görmeniz mümkün. Ayrıca kimin çevrimiçi kimin çevrimdışı olduğunu da kolayca görebileceksiniz.

Test aşamasındaki özelliklerle ilgili ekran görüntüleri paylaşıldı. Paylaşımı yapanlar ise Twitter‘ın ürün müdürü Sara Haider ve CEO Jack Dorsey oldu. Twitter’ın yöneticileri paylaşımların ardından kullanıcılardan geri bildirim istedi. Gelen yorumlara göre de son güncellemeler yapılacak.

Atılan tweetlerin ardından kalabalık mesajlaşmalar meydana gelebiliyor. Bu kalabalığı daha derli toplu bir hale getirmek ise yeni özellikle mümkün olacak. Bunun dışında çevrimiçi olan kullanıcıların profillerinde yeşil bir ikon bulunacak. Peki, bu özelliği kapatmak için Twitter bize bir seçenek sunacak mı? Bu konu ile ilgili henüz açıklama yapılmadı.

Özellik aktif edildiğinde, profil fotoğrafınızın sağ alt köşesinde yeşil bir logo olacak. Böylece diğer kullanıcılar, sizin online durumda olduğunuzu anlayabilecek.

Elbette bu özellik, hem faydalı hem de biraz rahatsız edici olabilir. Özellikle ünlü kullanıcılar, bu özellikten hoşlanmayacaktır. Bunun dışında Twitter’da gezinirken yakalanmak da hoş hissettirmeyecektir. Ancak Twitter’da iletişim kurmaktan hoşlananlar için bunun hoş bir özellik olacağı da aşikar.

Özellikler, şu an küçük bir kullanıcı grubu üzerinde test ediliyor; ancak yakın bir zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale getirilecek. Böylece yeni özelliği deneyimleyebileceğiz ve aklımızdaki sorular da bu sayede cevap bulmuş olacak.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.