Çoğu insan bir şeylerle uğraşırken ortamın sessiz kalmasını sevmez. Müzik dinlemek bir video açmak bazıları için bir çözüm olsa da, bir noktada arka plandaki konuşmalar dikkati dağıtmaya başlıyor. AmbientMixer bu odaklanma sorununa çok keyifli bir çözüm getirmiş.AmbientMixer

Oturduğunuz yerde kendinizi bir trende yolculuk ediyormuş veya sevdiğiniz bir filmdeki bir mekândaymışsınız gibi hissettirebiliyor size. Uygulamanın kendi veri tabanında yer alan ses efektlerini kullanarak kendi fonunuzu oluşturabilir veya diğer kullanıcıların oluşturduğu atmosferlerden faydalanabilirsiniz. Herhangi bir üyelik ya da kayıt gerektirmeden uygulamadan yararlanabiliyorsunuz.

İsterseniz diğer kullanıcıların oluşturduğu parçaların ayarlarını değiştirebilir ve dilediğiniz sürece müzik veya ses dinlemeye devam edebilirsiniz. Yalnız, bu yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için üye olmanız gerekiyor. AmbientMixer’a üyelik tamamen ücretsiz. E-posta adresinizle kayıt yapmanız yeterli.

AmbientMixer

AmbientMixer ile Atmosfer Oluşturma

Kaydolduktan sonra “Library” sekmesinden dilediğiniz parçayı yaratabilirsiniz. İlk başta boş bir mikser sekiz kanalla beraber gelir. Herhangi bir kanala tıklayarak Uygulama içindeki seslere ulaşabilirsiniz. Buradan yaratmak istediğiniz atmosfere göre ses efektlerinin sırasını, baskınlıklarını, sağ veya sol taraftan gelmelerini seçebilirsiniz.

Veya diğer kullanıcıların oluşturduğu parçalardan birini seçip üzerindeki mikser işaretine tıkladığınızda, bunlar üzerinde değişiklik yapabilir ve kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz parçaları daha sonra dinlemek için favorilerinize ekleyebilirsiniz de.

Çoğu kullanıcı sevdikleri filmleri veya kitapları baz alarak ortamlar oluşturuyor. Benim en sevdiklerimden birisi “Slytherin Common Room” oldu. Üstelik uygulama arka planda da çalışmaya devam edebiliyor. Böylece başka şeylerle uğraşırken de mevcut parçanızı dinlemeye devam edebiliyorsunuz ki bence en güzel yanı da bu.

AmbientMixer

Uygulama üzerinden kaydettiğiniz şeylere internet sitesinden de ulaşabiliyorsunuz. Mobil-PC entegrasyonu güzel bir artı katmış uygulamaya. Her şeyin İngilizce olması gibi ufak bir durum söz konusu ama temel olarak kullanışını etkileyen bir durum değil tabii.

Kendinizi Hogwarts’ta, Tardis’te, bir Disney hikayesinde veya hayal edebileceğiniz bambaşka yerlerde hissetmenizi sağlayıp, tam keyfinize göre bir rahatlama ortamı sunuyor. Mobil uygulamasına henüz bu seçenek gelmedi ama internet sitesi üzerinden dilerseniz parçaları satın alarak indirebiliyorsunuz. İnternet bağlantısının olmadığı yerlerde uygulamayı kullanmak mümkün değil çünkü.

Ambient Mixer Music
Ambient Mixer Music
Developer: ambient-mixer.com
Price: Free
‎Ambient Mixer Music
‎Ambient Mixer Music
Developer: QaamGo Web GmbH
Price: Free+

PAYLAŞ
Öykü de yazar, anime de sever. Ama en çok nightcore dinler