Google, beklenen duyuruyu yaptı ve Android 9 Pie Go Edition için düğmeye bastı. 1 GB RAM ve altı belleğe sahip cep telefonları için geliştirilmiş olan Android Go Edition son güncellemesi ile geliyor.

Android 9 Pie Go Edition

Android 9 Pie Go Edition Neler Vadediyor?

Daha fazla depolama alanı sunan Android 9 Pie Go Edition merakla bekleniyordu. En sonunda platformun daha gelişmiş versiyonunun yayına alınacağı duyuruldu. Android 8.0 Oreo sürümü, giriş seviyesindeki cihazlar için geliştirilmişti. Google, şimdi daha fazla depolama alanı sunan yeni sürümü de duyurmuş oldu.

Go Edition, aslında temel amaç olarak düşük depolama kapasiteli cihazlar için geliştirildi. Hem daha az yer kaplıyor hem de çok daha az bellek kullanıyor. Bu sayede uygulamalar her zamanki gibi çalışıyor. Tasarım olarak da orijinal sürümden pek bir farkı bulunmuyor.

Üstelik Android 9 Pie Go Edition önceki sürüme oranla daha güçlü ve verimli bir depolama alanına sahip. Eski sürüm olan Android 8 Go Edition, 8GB’lik belleğin 5GB’lik kısmını kullanıcıya bırakırken Android 9 Pie Go Edition kapasiteyi artırıyor ve bıraktığı alanı 5.5GB’ye yükseltiyor. Orijinal sürüm olan Android 9 Pie’da ise bu oran yalnızca 2.5GB.

Android 9 Pie Go Edition

Yeni sürümün tek artısı kapasite de değil. Aynı zamanda başlatma süreleri açısından da ciddi bir iyileştirme söz konusu. Bunun yanında artırılmış güvenlik çözümleri de bulunuyor.

Veri kullanımını takip etmek istiyorsanız, bu konuda da bir çalışma gerçekleştirilmiş. Takip için geliştirilen konsol da sürümün içinde kullanıcısını bekliyor.

Bunun yanında Go uygulamaları da güncellemeden nasibini almış. Her biri daha az yer kaplayacak hale getirilmiş durumda.

Merak edilen konuların başında Android 9 Pie Go Edition’ın ne zaman kullanıma sunulacağı geliyor. Bunun içinse tahmini tarih sonbahar ayları gibi gözüküyor.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.