Android Gmail’e mail takip özelliği geldi. Artık Android kullanıcıları, maillerini rahatça takip edebilecek. Böylece cevaplanması gereken maillerin gözden kaçırılması sorunu tamamen tarihe karışmış olacak.

Android Gmail'e Mail Takip Özelliği

Android Gmail’e Mail Takip Özelliği Eklendi

Gmail son zamanlarda mobil sürümü için dikkat çeken güncellemeler ile karşımıza çıkıyor. Bu durumun en önemli sebebi, şüphesiz mobil cihazların iş dünyasında da son derece aktif şekilde kullanılması.

Bununla birlikte profesyonel dünyada yoğun şekilde tercih edilen Gmail’in eksiklerinin de acil şekilde giderilmesi gerekiyor. Google da bu durumun farkında olacak ki yeni güncellemelerle bu sorunları çözmenin yolunu arıyor.

Son gelişme ise Gmail’e gönderilen mailler ile ilgili “takip sistemi” getirilmesi oldu. Artık kullanıcılar, bu özellik ile gelen mailleri gözden kaçırmadan cevaplayabilecek. Özellikle şirket içi yazışmalarda işe yarayacak olan bu özellik, atlanılan maillerin hatırlatılmasına olanak verecek.

Android Gmail'e Mail Takip Özelliği

“Yanıtlama ve Takip Butonu” Eklendi

Peki özellik nasıl kullanılacak? Güncelleme bugün geldi ve hesap ayarları menüsüne “Yanıtlama ve Takip” butonu eklenerek kullanılabilir olması sağlandı.

Yazışmalarda bu butonu aktif ederseniz, karşınıza iki seçenekli bir menü çıkacak. Seçeneklerden ilki, gelen e-postayı okumayı unutursanız bu e-postayı mail kutusunun en üstüne yükseltip okunmayan e-postaların gözden kaybolmasını engelleyecek.

Diğer seçenek ise gönderdiğiniz maillere cevap gelmediyse hatırlatma uyarısı almanızı sağlayacak. Böylece atılan maillerin cevapsız kaldığı sürede bu mailler, kutunun en üst sırasında bulunacak.

Böylece size gönderilen veya sizin gönderdiğiniz e-postalar üzerinde tam kontrol sağlamanız mümkün olacak. Ne size gönderilen ve okumadığınız mailler gözünüzden kaçacak; ne de sizin gönderdiğiniz ancak cevap alamadığınız mailler unutulacak.

Gmail’in bu güncellemesi, özellikle iş dünyasında aktif olarak uygulamayı kullananların oldukça işine yarayacak gibi gözüküyor. Siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Gmail’in bu yeniliğini yararlı buluyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.