Ana Sayfa İncelemeler Viber, WhatsApp’a 5 Özelliğiyle Fark Atıyor!

Viber, WhatsApp’a 5 Özelliğiyle Fark Atıyor!

1
2635
Viber Uygulaması

1 milyarı geçen kullanıcı sayısına sahip WhatsApp uygulaması, sunmuş olduğu kaliteli mesajlaşma ve sesli sohbet ortamıyla, kendini rakiplerinden farklı bir yere konumlandırmayı başarıyor. Şüphesiz bunda uygulama üzerinde yapılan güncellemelerle kullanıcılara daha verimli bir deneyim yaşatma çabasının büyük payı var. Ancak tüm bu başarılara rağmen, WhatsApp‘ın tahtını elinden almaya aday bir uygulama da bulunuyor. Bu uygulama, 800 milyonu aşkın kullanıcısıyla Viber uygulamasından başkası değil.

Viber uygulaması her geçen gün kendisini daha da geliştirerek bu hızda ilerlemeye devam ederse, en yakın rakibi olan WhatsApp‘ı açık ara farkla geride bırakacağı kesin gibi görünüyor. Viber‘in WhatsApp‘ı geride bırakan özelliklerine geçmeden önce, isterseniz iki rakip uygulamanın ne gibi ortak özellikleri var bir göz atalım.

Viber ve WhatsApp’ta Kullanılan Ortak Özellikler

En belirgin ortak özellik iki uygulamanın da ücretsiz bir şekilde kullanım imkanı tanımasıdır. Bunun dışında;

  • Uçtan uca şifreleme yöntemi
  • Grup sohbetleri yapabilme
  • 3G, 4G ve Wi-Fi üzerinden erişim sağlama
  • Google Asistan ve Siri Uygulamalarıyla bağlantı kurabilme
  • iOS, Android ve Windows işletim sistemli cihazlardan giriş yapabilme
  • Mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme
  • Fotoğraf, video, ses dosyası ya da çeşitli formatlarda dosyaları mesaj üzerinden gönderebilme

Viber’den 5 Harika Özellik

Önceki

1. VolP Özelliği

WhatsApp ya da Viber, her iki firma da kendi uygulamaları üzerinden diğer kayıtlı kullanıcıları ücretsiz bir şekilde arayabilmemize imkan tanıyor. Ancak iş, uygulamayı cihazına yüklememiş birisini aramaya geldiğinde, bu konuda Viber bir adım önde. Çünkü Viber uygulamasını kullanarak normal mobil ya da sabit telefonları çok düşük ücretler karşılığında kolay bir şekilde arayabiliyorsunuz. VolP özelliğine sahip Viber Out‘u bünyesinde bulunduran uygulama ile kullanıcı hesabınıza kredi kartı ya da PayPal üzerinden kredi yükleyerek arama yapabiliyorsunuz.

Önceki