Kahve falı, zaman zaman hepimizin keyifli vakit geçirmek için tercih ettiği bir eğlence aracı. Ama kimileri bu işi, fazlasıyla ciddiye alıyor. Belki de bu yüzden, her gün yeni bir fal uygulaması marketlere ekleniyor. Kaave Falı – Falcı Bacı uygulaması da en iyi fal uygulamaları arasında zirveye oynayanlardan biri.

Neyse Halim, Çıksın Falim!

Fala inanma, falsız da kalma diye boşuna dememişler. En inanmayanımız bile “E iyi hadi, kapat fincanı da biraz eğlenelim.” demiştir en az bir defa. Peki neden? Gelecekte ne olacağı, her daim bir gizem ve hayal kurmak da hoşumuza gidiyor muhtemelen 🙂

Düşünüp düşünüp bir türlü karar alamadığımız veya ne olacağını bilemediğimiz zamanlarda, kahve falı içimizdeki sıkıntıyı alan en pratik araçlardan. Hatırımızı kıramayan bir arkadaş  bulamadığımız anlarda da “Yaşasın fal uygulamaları!” diyoruz.

Faladdin, Fal Diyarı, Derya Abla, Efsun Abla, Binnaz vb. uygulama mağazalarında sürüsüne bereket bir dünya fal uygulaması var şu an. Kaave Falı ise hem App Store’da hem de Google Play’de en çok indirilen fal uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki uygulama, App Store’da “Editörün Seçimi” olarak etiketlenmiş.

Kaave Falı’nın Play Store’daki indirme sayısı, şu an 10 milyonu aşmış durumda. Uygulama, her iki uygulama mağazasının da eğlence kategorisinde birinciliğe sahip. Peki uygulamanın bu başarısı nereden geliyor? Gelin, birlikte bakalım.

Kaave Falı Falcı Bacı fal uygulaması

Kaave Falı ile Falcı Bacı Cebinize Geliyor!

Kaave Falı, fal uygulamaları arasında arayüzü en basit olanlardan biri. Uygulamaya girdiğinizde karşınıza kaydırmalı 3 ekran geliyor ki burada fal baktırmak için yapmanız gerekenler anlatılıyor.

Kahveni iç, fincanı çevir ve soğumaya bırak. Bunu yaparken içinden bir dilek tutmayı da unutma diyor Falcı Bacı. Sonrasında ise kahve fincanının ve tabağın fotoğraflarını çekmenizi istiyor.

“Hemen başla!” butonuna basarak diğer temel ekranlara geçebilir ve profil bilgilerinizi doldurarak fal baktırmaya başlayabilirsiniz.

Profil Bilgileri 

Kahve falına bakmak için uygulamanın ilk şartı, bir profil oluşturmanız. Zira isim, cinsiyet, ilişki durumu, iş durumu ve doğum tarihi gibi bilgiler, geleceğinizi yorumlamak için olmazsa olmaz veriler.

Profil bilgilerini doldurduktan sonra hazırsanız anasayfanın sağ üstünde yer alan “+” simgesine tıklayarak fal baktırma talebinizi iletebilirsiniz.

Bu aşamada üç adet fincan fotoğrafını uygulamaya yükleyip yorumcu seçmeniz gerekiyor. Eğer henüz kahve içmediyseniz sanal fincan seçeneğini kullanarak da fal baktırabilirsiniz.

Farklı Konular için Farklı Yorumcular

Kaave Falı’nda dört farklı yorumcu bulunuyor. Eğer özellikle aşk, ikili ilişkiler ve aile hayatı üzerine yorumlar almak istiyorsanız Melek Abla, yorumcu olarak karşınıza çıkıyor.

Beyaz saçlı, gözlüklü, bir zamanların Güzin Abla tiplemesine benzeyen Melek Abla’ya fal baktırmak istiyorsanız 35 krediyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Ben Melek Abla’dan canlı fal yorumu istiyorum diyorsanız bunun için de 80 kredi ödemeniz lazım.

Arkadaşlıklar, yakın çevre, iş hayatı ve maddi gelecek gibi konularda yorum almak istiyorsanız yorumcu olarak esmer güzeli Jasmine’i tercih edebilirsiniz. Bunun için 35 kredi harcamanız gerekli. Canlı yorum sevenler ise 80 kredi ödemek durumunda.

Diğer bir yorumcu ise Isabel. Isabel, yazılan niyete göre falınızı uzun uzun yorumluyor ve varsa sorularınızı da cevaplıyor. Bu seçeneğin bedeli 100 kredi. Eğer Isabel ile karşılıklı mesajlaşmak ve fincanınız hakkında merak ettiklerinizi sormak istiyorsanız 175 kredi ödemeniz gerekiyor.

Yok ben eğlence için para harcamak istemiyorum diyorsanız da tek ücretsiz yorumcu olan Falcı Bacı’yı tercih edebilirsiniz.

kaave falı kahve falı ekran görüntüsü

Ücretli ve Ücretsiz Fallar

Kaave Falı uygulamasını telefonunuza ücretsiz indiriyorsunuz. Seçtiğiniz yorumcuya göre ise ücretli veya ücretsiz fal baktırma hakkınız bulunuyor.

Uygulama içinde satın almalar, kredi ile yapılıyor. Burada hediye kredi fırsatları yakalayabilir veya belirli paraları ödeyerek kredi paketleri satın alabilirsiniz.

Anasayfada yer alan Kader Çarkı’nı çevirerek veya uygulama içinde zaman zaman gösterilen reklamlar ile kredi kazanabilirsiniz.

Kredi paketlerinin fiyatları hem Android hem de iOS için aynı ve aşağıdaki gibi:

  • Küçük paket – 100 kredi: 29,99₺ (+10 kredi bedava)
  • Orta paket – 200 kredi: 57,99₺ (+20 kredi bedava)
  • Maxi Paket – 1000 kredi: 249,99₺ (Bardak altlığı veya krediler hediye)
  • Dev Paket – 2500 kredi: 579,99₺ (Bardak altlığı veya krediler hediye)

Android kullanıcılarına, yukarıdaki paketlere ek olarak bir seçenek daha sunuluyor, o da Mini Paket – 50 kredi. Bu paketin bedeli ise 17,99₺.

Üyelik Tipleri

Kaave Falı’nda 3 tip üyelik var. Eğer uygulamayı ücretsiz kullanıyorsanız otomatikman Gümüş Üye statüsünde oluyorsunuz. Kahve falı alışkanlığı yüksek olan ve uygulamanın ek özelliklerinden faydalanmak isteyenler ise Altın veya Platin Üye olmayı düşünebilirler.

Eğer fallarınız herkesten önce yorumlansın ve her hafta Melek Abla veya Jasmine’den hediye fal kazanmak istiyorsanız Altın Üyelik’i düşünebilirsiniz. Bu üyeliğin aylık ücreti 25,99₺.

Platin Üyelik, aslında Altın Üyelik’e oldukça benziyor. Bu üyelik tipinde de fallar öncelikli olarak yorumlanıyor ve kullanıcıya, her hafta hediye fal veriliyor. Ancak bu üyeliğin, Altın Üyelik’ten farkı, her hafta Melek Abla veya Jasmine’den 1 yerine 2 fal hediye etmesi. Platin Üyelik’in aylık ücreti ise 49,99₺.

Nedir Bu Kader Çarkı?

Uygulamada yer alan Kader Çarkı, para harcamadan uygulamanın ücretli seçeneklerini denemek isteyenler için oldukça ideal. Bir nevi Çarkıfelek gibi düşünebilirsiniz bu bölümü. Tabii hediye olarak buzdolabı yerine uygulamayla ilgili şeyler veriyor, o ayrı 🙂

Peki ne tür hediyeler var bu çarkta? Altın Üyelik, reklamı kaldırma, ücretli yorumculardan hediye fal yorumu, kredi, fincan vb.

Her gün çarkı bir kere bedavaya çevirebiliyorsunuz. Eğer birden fazla çevirmek isterseniz Kaave Falı, sizden video izlemenizi istiyor.

Kaave Falı sanal kahve fal uygulaması

Fincanın Kadar Konuş!

Uygulamadaki fincan simgesi, kaç tane fal baktırma hakkınız olduğunu gösteriyor. Kaave Falı’nın bu konuda oldukça bonkör olduğunu söylemeliyim. Faladdin’i oldukça beğensem de günde sadece 1 adet ücretsiz hakkım varken Kaave Falı’ndaki fincan sayım, çok daha fazla.

Muhtemelen bunun sebebi, Kaave Falı uygulamasında reklam izleyerek kredi ve fincan kazanma şansının çok daha fazla olması. Faladdin de video izleyerek veya paylaşarak kredi kazanma imkanı sunuyor; ama günde sadece 1 video izleme hakkınız var ve bunun karşılığında hesabınıza yalnızca 1 kredi yükleniyor. Sanal kahve falı sevenler için bu sayı bence oldukça yetersiz.

Gelelim Kaave Falı’ndaki duruma. Diyelim ki fincan simgenizdeki sayı sıfır. Hiç üzülmeyin, simgenin üzerine tıkladığınızda Falcı Bacı, size yeni fincan kazanmak için çeşitli yollar sunuyor. Bedava olan yegane yol, arkadaşınızdan fincan istemek. Ama hemen hatırlatayım, Kader Çarkı da bu noktada iyi bir seçenek olabilir 😉

Eğer birikmiş krediniz varsa fal hakkı kazanmak için bunları da kullanabilirsiniz. Buna göre fincan takımlarının gerektirdiği krediler şu şekilde:

  • Tiryaki Takım – 10 fincan: 100 kredi
  • Çeyizlik Takım – 20 fincan: 200 kredi (+5 fincan hediye)
  • Evladiyelik Takım – 50 fincan: 500 kredi (+50 fincan hediye)

Falın Sadakat Kartı Olur mu?

Olmaz demeyin, tabii ki olur. Isabel’in yorumlarını seviyorum diyorsanız Isabel size promosyon şansı sunuyor. Şöyle ki sanal hediye kartını kullanarak Isabel’e 9 adet fal baktırırsanız, onuncu falı Isabel size hediye ediyor.

Bir başka deyişle uygulamadaki en pahalı Falcı Bacı olan Isabel’i tercih etmeniz için Kaave Falı sizi teşvik ediyor.

Kahve Falı, Ciddi Bir İştir

Haydi ordan diyorsanız bir daha düşünün. Eğer bu konu, o kadar önemsiz olsaydı “Fal uygulamaları bizi dinliyor mu?” kabilinden sayısız tartışma yaşanmazdı muhtemelen.

Açıkçası ben de fal olayına mesafeli yaklaşanlardan biriyim. Başka bir deyişle, ben bu işi eğlence olarak görenlerdenim. Ama bunun tersine fal uygulamalarını oldukça ciddiye alanların sayısı, hiç de az değil.

Bu potansiyelin farkında olan uygulama geliştiriciler de tabii fırsatı kaçırmıyor ve bu alana yatırım yapmaya devam ediyorlar. Şu ana kadar 25 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan ve 845 milyon fal yorumu sunan Kaave Falı uygulaması da bunun en açık örneklerinden biri bence.

Eğer kahve falı baktırmayı seviyor ve Kaave Falı’nı henüz denemediyseniz uygulamayı Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak veya aşağıdaki bağlantıları kullanarak indirebilirsiniz.

Kaave - Falcı Bacı: Kahve Falı
Kaave - Falcı Bacı: Kahve Falı
‎Kaave: Tarot, Angel, Horoscope
‎Kaave: Tarot, Angel, Horoscope

Sizce şu an marketlerdeki en iyi fal uygulaması hangisi? Fal uygulamalarına olan bu yoğun ilgiyi siz nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi merakla bekliyorum. Bahtınız açık olsun 😉

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.