Apple spam çağrı konusuna patentini aldığı yeni bir uygulamayla sahte aramaların gerçek aramalardan ayrılabilmesini amaçladı. Bu amaç doğrultusunda spam çağrı olarak bildiğimiz sahte aramaların filtrelenerek akıllı cihaz sahiplerinin çağrıyı yanıtlamadan önce uyarılması amaçlanmakta.

Kimi Teknologlara göre 2019 yılından itibaren neredeyse her iki çağrıdan birisi spam çağrı yani sahte arama olacak. Hal böyle olunca da sahte aramaların önüne geçmek için Google ilk düğmeye basan şirket olmuştu.

Geliştirdiği sahte aramaları engelleme uygulamasıyla mobil cihazlarının her açıdan güvenliğini azami düzeye çıkarmayı amaçlamaktaydı. Öte yandan Apple da yakın bir zamanda geliştirdiği bu patentle spam çağrıların önüne geçmeyi amaçlıyor. Peki spam çağrı nedir? Nasıl kullanılacak?

Apple spam çağrı

Apple Spam Çağrı 2019 Yılında Artacak

2019 yılıyla birlikte akıllı cep telefonlarının başı adeta püsküllü belada olacak. Nitekim sahte aramaların sayısı bir hayli artacak. Hatta kimi teknoloji uzmanlarına göre her iki aramadan biri sahte arama olma özelliği taşıyacak.

İşte bunun önüne geçmek adına Apple tarafından spam çağrıları engellemek ve filtrelemek adına yeni bir özellik geliştirilmiş durumda. Bu sayede her anlamda sahte aramalardan başı dertte olanların sadece bu uygulama ile artık bu sorundan da kurtulması amaçlanmakta.

Apple spam çağrı

iPhone Modellerinin Çoğu Destekleyecek

Henüz test aşamasında olan söz konusu yeni uygulama ile patentin sahip olduğu yüksek parametreyle sahte aramaların gerçek aramalardan ayıklanması kısa sürede gerçekleşecek.

Böylece hem akıllı cihaz kullanıcıları sahte aramalardan kurtulmuş olacak hem de gerçek aramaların spam aramalardan ayrılması yönünde epey bir mesafe kat etmiş olacak.

İşte tümüyle ortada duran tüm bu yaklaşımlar değerlendirildiği zaman her açıdan kullanıcıların menfaatine yönelik böyle bir patentin alındığının altı çizilmeli, ayrıca hemen hemen birçok iPhone modelinde desteklenecek.

PAYLAŞ
Teknolojiyi takip etmeyi seven, meraklı, yeniliklere açık, iyi bir spor izleyicisi, sıkı bir oyun takipçisi.