Apple Watch 4 ekranı ile ilgili yeni çıkan söylentiler, yavaş yavaş bir model üzerinde yoğunlaşılmasına neden oldu. Ancak hala model ile ilgili detayların tam olarak netleşmediğini hemen belirtelim.

İşte Apple’ın yeni gözdesi Apple Watch 4 ile ilgili gelen son bilgiler…

Apple Watch 4 ekranı

Apple Watch 4 Ekranı Merakla Bekleniyor

Apple Watch 4 ile ilgili beklentiler bir hayli yüksek. Özellikle ekranın “edge-to-edge” ismi ile adlandırılan kenardan kenara ekran çözünürlüğüne sahip olması, nelerle karşılaşacağımız yönünde beklentileri oldukça artırdı.

12 Eylül’de, yani yarın gerçekleşecek olan Apple tanıtımı uzun zamandır merakla bekleniyordu. Apple’ın bu etkinliğinde yeni iPhone modelleri tanıtılacak. Ancak tanıtılacaklar arasında sadece akıllı telefonlar yok tabii ki.

Etkinlikte açıklanması beklenen yeni cihazlar arasında akıllı saatler de yer alıyor. Yeni saat modeli ise Apple Watch 4 ismi ile anılacak.

Yeni akıllı saatin, pek çok özellik ile gönülleri fethetmesi bekleniyor. Özellikle ekran çözünürlüğü ile ilgili beklentiler hayli yüksek.

Apple Watch 4 ekranı

Yeni Akıllı Saatler Geliyor

Akıllı saatlerin henüz tanıtımı yapılmadı, ama söylentilerin ardı arkası kesilmiyor. Beklentiler yeni cihazın ekran kenarlarının oldukça ince olacağı yönünde. Bununla birlikte çözünürlük de bir hayli yükselecek.

Bildiğiniz gibi Apple Watch 3’ün ekran çözünürlüğü 312×390 piksel ile sınırlıydı. Ancak aynı ölçülerdeki yeni akıllı saatin çözünürlüğü 384×480 piksel olacak. Bu da söz konusu cihazda ekran çözünürlüğünün yüzde 15 oranında artacağı anlamına geliyor.

Çözünürlüğün artması, kullanıcıları da oldukça etkileyecek. En basit ifade ile artık uygulamaları görsel açıdan çok daha iyi deneyimleyebileceksiniz. Görsel açıdan kullanıcıya sunulan bu ayrıcalıklı durumun akıllı saat satışlarına olumlu etki yapması bekleniyor.

Eğer giyilebilir teknolojilere ilgi duyuyorsanız ve bir Apple tutkunuysanız yeni Apple Watch modeli için bugünkü tanıtımı kaçırmamanızı öneririz.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.