Özellikle mobil cihazlar arasında ülkemizin de vazgeçilmez teknoloji devi olan Apple için beklenen iPhone yeni modelleri ABD merkezli olan şirket tarafından tanıtıldı. Apple 2017 yılında iPhone 8, iPhone 8 Plus ve 10. yıl için özel tasarlanan iPhone X’i iPhone severlere tanıttı. İşte yeni iPhone mobil cihazlar için beklenen ver merak edilen her şey…

iPhone X En Çok Dikkat Çeken Model Oldu

Apple 10. yıla özel olarak iPhone X çıkartıyor. Hiç şüphesiz herkes tarafından merak edilen model de 10. yıla özel tasarlamam iPhone X oldu. Lansmanda dikkat çeken olaylardan bir tanesi de iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X tanıtımından sonra iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kırmızı renklerinin satışını durdurdu. 2017 yılı Mart ayında satışa sunulan bu mobil cihazın gelirlerinin bir kısmı HIV/AIDS ile mücadele için bağışlanmaktaydı.

Beklenen Mobil Cihaz iPhone 8

Apple’da Yeni Özellikler

En çok merak edilen model olan iPhone X çerçevesiz bir ekrana sahip. Fiziksel home tuşu da bu modelde bulunmuyor. iPhone X’de aynı zamanda Face ID yani bir başka deyişle yüz tanıma özelliği bulunuyor. Bu modelde 64 GB ve 256 GB iki dahili depolama kapasiteli model satışa sunulacak. Face ID daha önceki Touch ID özelliğine göre 20 kat daha fazla güvenli olduğunun altını çiziliyor. Daha önce parmak okuma ile açılan tüm özellikler bu model ile Face ID yani yüz tanıma özelliği ile açılacak.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.