App Store’da yakın zamanda çiftlerin hayatını kolaylaştıracak yeni bir uygulama yayınlandı. Birlikte yaşayan kişilerin ortak bir yapılacaklar listesine erişmelerini sağlayan Merge uygulaması, kısa zamanda çiftlerin gözdesi olacak gibi gözüküyor.

Uygulamanın amacı, günlük olarak yapılması gereken ev işlerinin ve market alışverişi gibi ortak yaşamı ilgilendiren görevlerin, çiftler arasında paylaşılması, yönetilmesi ve işbirliği içinde gerçekleştirilmesini sağlamak. Uygulama bunun için ihtiyacınız olan tek şeyi, yani partnerinizle oluşturacağınız tek kişilik ağı size sunuyor.

Merge Uygulaması ile İşleri Yönetmek Çok Kolay!

Merge uygulamasına kolayca kayıt olduktan sonra sizden partnerinizi ağa dahil etmeniz isteniyor. Bu işlemden sonra karşınıza ev işleri, alışveriş, oylama ve ödeme olmak üzere dört temel bölümden oluşan bir ekran çıkıyor.

Ev kategorisinde, evle ilgili olan görevler kişilere atanırken; alışveriş kategorisinde eve alınması gereken her türlü ihtiyacın planlaması yapılabiliyor. Ortak alışveriş listesi oluşturmak için fırsat bulamayan çiftler, bu sayede diledikleri yer ve saatte listeye ekleme yapabiliyor.

Oylama kategorisi ilk bakışta kullanıcıyı biraz şaşırtsa da bazı konularda karar vermeyi kolaylaştırabileceği düşünülüyor. Ödeme kategorisi ise çiftlere bütçe yönetimlerinde yardımcı oluyor. Alışveriş vb. konularda yapılacak planlamalarda bütçe faktörünün gözden kaçması bu sayede engelleniyor. Ayrıca takip edilmesi ve atlanmaması gereken ödemeler varsa ödeme kategorisi bunun için oldukça ideal.

Tüm bu kategoriler için kullanılabilen “anımsatıcı” kısmı ise ağda yer alan kişilerin görev ve sorumluluklarını unutmalarını engelleyen iyi bir uyarıcı. Anımsatıcı kısmı, iPhone ya da iPad ile senkronize olabiliyor.

Merge App Ekran Görüntüsü

Merge Uygulamasına Nasıl Ulaşırım?

Merge uygulaması, şu an için sadece App Store’da bulunuyor. Şimdilik yalnızca iPhone ve iPad kullanıcılarının erişebildiği Merge uygulamasını indirebilmek için telefonlarınızın iOS 10.3 ve üzeri bir sürüme sahip olması gerekiyor. Bu arada uygulamayı App Store’da bulabilmek için “Merge – To-Do List for Couples” şeklinde arama yapmalısınız.

Uygulama markette ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor. Ancak uygulama içerisindeki ek özelliklerden faydalanmak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor. Uygulamaya kayıt olurken size kullanım tercihiniz soruluyor. Eğer uygulamayı ücretsiz kullanmak isterseniz, kullanım sırasında reklamlarla karşılaşıyorsunuz. Reklamları kaldırmak isterseniz Merge uygulaması size yıllık 5.99 dolar, aylık 0.99 dolar şeklinde iki farklı ödeme planı sunuyor.

Beklenen Yenilikler

Yoğun iş temposu yüzünden birbirini yeterince göremeyen ve gerekli iletişimi kuramayan çiftler için hayatı kolaylaştırması umulan Merge uygulamasının, şu an için bazı eksiklikleri bulunuyor. Bu anlamda yapılması gereken ilk geliştirmelerden birinin ara yüzde yapılacak yenilikler olduğu söylenebilir. Ayrıca ileride üyelik türüne göre farklı ek özellikler sunulabilir. Şu ana kadar 6 kez güncelleme yapılan uygulamada, bir sonraki güncellemede ne tür yeniliklerin geleceği merak konusu.

PAYLAŞ
Yerden yüksekte işlerin peşinde, seyahatten beslenen, en büyük tutkusu dans, felsefesi özgürlük olan, mobil dünyaya meraklı, amatör fotoğrafçı, müzik aşığı, edebi bir kişilik.