Kendi adıma konuşacak olursam ”Nasıl Yapılır?” konseptinde ilk yazımı yazdım ve hangi konu olursa olsun yazmaktan çok hoşlandım. ”WhatsApp Sticker Nasıl Yapılır?” adlı yazımda da anlayacağınız gibi hem yazdım, hem kendi çıkartmalarımı yaptım hem de WhatsApp’ta doyasıya çıkartmalarımı kullandım. Şimdi kendinize özel yaratacağınız bir avatar ile nasıl emojiler, çıkartmalar hazırlayabileceğinizi Mirror uygulaması üzerinden sizlere anlatacağım.

Mirror

Mirror ile Emoji/Çıkartma Nasıl Yapılır?

Öncelikle bahsetmemiz gereken konu emojilerin nasıl yapıldığı. Telefonunuzda veya farklı elektronik aygıtlarınızda yeni emojiler kullanmak istiyorsanız ilk sıradan yapacağınız iş bir uygulama edinmek olmalı. Uygulamaların yardımıyla yeni emojiler yaratacak, var olan emojileri telefonunuza indirip kullanacak ve WhatsApp’ınızı özelleştireceksiniz.

Sizlere önermek istediğim uygulama ise: Mirror. Kendi emojinizi oluşturmanın en basit yollarından birisi kesinlikle bu uygulama. Mirror ile çekineceğiz her fotoğraf ile emoji oluşturabiliyorsunuz. Çektiğiniz fotoğrafın muadili olarak uygulama size bir profil oluşturuyor. Oluşturulan profilin üzerinde oynama yaparak profili kendinize daha çok benzetmeye çalışıyorsunuz.

Emoji için fotoğrafı çektiniz, kendi profilinizi size en benzeyecek şekilde ayarladınız ve emojiler tamamen hazır. Tek bir emoji ile size özel yüzlerce emoji uygulamanın ana sayfasında sizi bekliyor. Hatta sadece tek bir profil ile değil; çekeceğiniz her fotoğraf ile yeni bir profil oluşturabilir, tarzınızda yapacağınız değişiklikler ile emojinizi de güncelleyebilirsiniz.

Mirror Sosyal Medya Platformlarında Nasıl Kullanılır?

Peki uygulama içerisinde emojiyi/çıkartmayı yaptık, nasıl WhatsApp’a ekleyeceğiz diye sorular sorduğunuzu duyar gibiyim. WhatsApp emoji ekleme konusu da gayet basit. Kendinize özel hazırladığınız profilin emojilerine tıklayın. Çıkan ekranda bulunan WhatsApp, Messenger, iMessage, Facebook ve Instagram gibi seçeneklerden hangisini istiyorsanız ona tıklayarak emojinizi o uygulamaya ekleyebilirsiniz.

Seçeneklerde bulunan tüm uygulamalarda, hazırladığınız tüm emojileri kullanabilirsiniz. Her uygulamada olduğu gibi ücretli kullanım Mirror’da da bulunuyor. Premium üyeliklerin ücretleri ise gerçekten dudak uçuklatıyor fakat satın alım yapmak zorunda değilsiniz. Uygulamanın size ücretsiz sunduğu emojiler gayet yeterli kalitede ve sayıda.

Sadece uygulama içerisinde emojilerinize/çıkartmalarınıza tıklayarak değil; ayarlara giderek klavye menüsünde Mirror uygulamasına tam erişim izni vererek klavyenizde direkt kullanım sağlayabilirsiniz. Bu ayar yaratılan görselleri daha rahat kullanmaya yarıyor. Ayarı yaptıktan sonra bu klavye türü ile her türlü sosyal medya platformunda hızlı kullanım sağlayacaksınız.

Satın alım yapmak ve emojilerinizi artırmak isterseniz de haftalık 33 TL, aylık 69 TL, uygulamayı sonsuza dek telefonumda bulunduracağım ve ben emojilere bayılıyorum diyorsanız da 265 TL vererek sonsuza dek milyonlarca emoji sahibi olabilirsiniz.

Uygulamadaki Arkadaşlarınız ile Emojiniz Olsun

Uygulamada rehberiniz üzerinden görebileceğiniz bir liste var. Listede uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı görebiliyorsunuz. Bu kişileri arkadaş olarak ekleyerek onlarla beraber olduğunuz emojiler/çıkartmalar yaratabilirsiniz. Arkadaşlık isteğini gönderdikten sonra ”>” işaretine tıklayarak arkadaşınızın yarattığı avatar ile kendi avatarınızın bulunduğu emojiler/çıkartmalar listelenecek. Bunlardan hangisini isterseniz isteyin hepsini arkadaşınıza yollayabilirsiniz.

Belirttiğim işarete tıkladıktan sonra gene aynı şekilde WhatsApp, Facebook, Instagram gibi sosyal ortamların hepsinde bu çıkartmaları kullanabilirsiniz. Sadece sosyal medya platformlarında tek kullanımlık olarak değil, aynı zamanda görselleri galerinize kaydedebilir, istediğiniz an istediğiniz yere atabilir, kullanabilirsiniz.

Kendi avatarımı yarattıktan sonra benim emoji/çıkartmalarımın oluşturulması değil de bu arkadaşlık kısmı daha çok hoşuma gitti. Oluşturulan görsellerin kalitesi de çok iyi, konseptler de çok güzel. Bir uygulamayı zaten tek başına kullanırken değil, arkadaşlarınızla beraber kullanırsanız daha eğlenceli hale geliyor. Mirror, bu özelliği yaratarak beni kazanmış oldu.

Kendi avatarınızı oluşturmak, emoji/çıkartma yaratmak, her türlü sosyal medyada kullanmak ve arkadaşlarınızla beraber görselleriniz olsun istiyorsanız aşağıdaki linklerden Mirror uygulamasını indirebilirsiniz.

‎Mirror: Emoji & Avatar Maker
‎Mirror: Emoji & Avatar Maker
Developer: Mirror AI
Price: Free+
Mirror: avatar, çıkartma emoji
Mirror: avatar, çıkartma emoji

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.