Seyahat etmeyi sever misiniz? Seviyorsanız, tam sizlik bir uygulamayı inceledik. Rome2rio, seyahatlerinizde size en uygun güzergahı ve bu yolculukta kullanabileceğiniz tüm taşıt bilgilerini, sizin için derleyip sunuyor. Özellikle, yurtdışı seyahatlerinde oldukça işinizi kolaylaştıracak bu mobil uygulamaya biraz daha yakından bakalım.

Rome2rio seyahat planlamasını kolaylaştıran, dünyanın her yerine ulaşmanıza yardımcı olan, kapıdan kapıya seyahat bilgisi sunan rezervasyon motoru.

rome2trio

Rome2rio ile A’dan B’ye, Dünya’nın Her Yerine!

Bu uygulama, bulunduğunuz konumu ve gitmek istediğiniz yeri yazıp arama yaptığınızda, karşınıza tüm uçak, tren, otobüs, feribot vb. ulaşım olanaklarını çıkarıyor. Aynı zamanda mesefaler arası uzaklığı, yolculuğun tahmini süresini ve alacağınız tüm biletleri fiyatlarıyla birlikte karşınıza çıkarıyor. Böylece karşılaştırma yaparak en iyi seçeneği bulabiliyorsunuz.

Skyscanner programıyla entegre bir biçimde çalışan Rome2rio; sizi ayrı ayrı uçak bileti, otobüs bileti, tren bileti aramaktan kurtararak hem işinizi kolaylaştırıyor hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor.

Rome2rio sadece mobil uygulama olarak değil web sitesi olarak da karşımıza çıkıyor. Web sitesinin, mobil uygulamaya göre bir artısı almak istediğiniz uçak biletine tıklayıp direkt satın alma bölümüne geçebilmeniz.

rome2rio

Geniş Bilgi Ağı ile En İyi Çevrimiçi Seyahat Uygulaması

Uygulamanın bilgi ağı çok geniş. Öyle ki uygulamayı kullanan 186,000’in üzeri kullanıcı ve 221 ülke var.

Kendi içerisinde 364 tren operatöründen sağlanan 102,717 tren rotası, 3,328 otobüs şoföründen sağlanan 553,021 otobüs rotası, 531 feribot kaptanından 11,275 feribot seferi ve 670 uçak firmasından 53,617 uçak seferi bilgisini barındırıyor. Tüm bu ulaşım kaynaklarının yanı sıra rentacar hizmeti de alabiliyorsunuz.

Ülkemizde yasaklı olan fakat kullanıma tekrar açılacağı konuşulan Booking.com gibi 7-8 firma ile çalışan uygulama, sadece ulaşım bilgileri değil aynı zamanda oteller hakkında da bilgiler bulabileceğiniz 160’tan fazla ülkede 5000’den fazla şirketten tahmini fiyat, seyahat süresi ve rezervasyon bilgileri alıyor. Bu da uygulamayı en iyi çevrimiçi seyahat kaynaklarından biri haline getiriyor ve küresel olarak kullanılıyor.

rome2rio

Sizler de uygulamayı aşağıdaki linklerden edinebileceğiniz gibi, Google Play Store veya Apple App Store’u ziyaret ederek indirebilirsiniz. Nereye giderseniz gidin, Rome2rio ile ulaşımınız ve konaklamanız her daim cebinizden ulaşılabilir hale gelsin.

‎Rome2Rio: Trip Planner
‎Rome2Rio: Trip Planner
Rome2Rio: Trip Planner
Rome2Rio: Trip Planner
Developer: Rome2Rio Pty Ltd
Price: Free

PAYLAŞ
94 basım, bir nevi fotoğrafçı ve yazar. Her şeyden önemlisi hiçbir şeyist.