Birkaç gün önce bağımlılık yaratan Darkest Dungeon’u sizler için incelemiştim. Oyuna bağımlılığım oluştuktan sonra bu hikayenin farklı versiyonlarını, geliştirilmiş halini oynamayı istiyorum. Küçük bir araştırma ile bu bağımsız ve düşük bütçeli oyunun 2.’sinin çıkacağını okudum. Tüylerim hafiften diken diken oldu diyebilirim. Derslerime mani olacak derecede ilerleyen Darkest Dungeon serüvenim, Darkest Dungeon 2 ile devam edecek.

Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2 

Giriş yaptığımız zindanların ”Randomly Generated” yani rastgele değişmesi ve haritaların sistem içerisinde her girişinde farklılaşması aynı şekilde devam edecek. Zarınız kuvvetli ise hayatta kalarak çıkarsınız; değilse kahramanlarınızın mezar taşlarını hazırlasanız iyi olur.

Red Hook Studios’un verdiği röportajda combat mekaniklerin devam edeceğini ilk oyundaki 6 karakter sınıfının sayısının ise artırılacağını söyledi. Yani yeni gelecek karakterler ve sınıflar ile oyunun metası çok değişecek.

RPG türünün belki de zirvesini zorlayacak kaliteyi yakalayacak olan Darkest Dungeon 2, sevilen sıra tabanlı oyun mekaniğine de hiç dokunmayacak. Zindanlara girecek ekibin sayısında da farklılık yapmayı düşünmediklerini aktardılar.

Darkest Dungeon 2

Darkest Dungeon 2 – Teaser Yayınlandı! 

RPG sıra tabanlı oyun tarzına yeni bir soluk getiren Darkest Dungeon severler oyunun gelişmesini yakından takip ediyorlar ve devam oyununun gelip gelmeyeceğini öğrenmek için o siteden bu siteye sörf yapıyorlardı. Geliştirici ekip ise ”The Howland End” adında bir teaser yayınladı, Darkest Dungeon’cıların kalpleri çarpmaya başladı.

Teaser’da gördüğümüz kadarıyla, Grave Robber, Man-at-Arms, Leper, Highwayman, Hellion, Plague Doctor oyunda kalmaya devam edecek. Sevilen bu karakterlerin oyunda kalması oyunu sevenleri de heyecanlandırdığı çok açık.

Hikaye anlatıcısının sesinden hoşlananlara da iyi haber geldi. Oyunun ünlü hikaye anlatıcısı Wayne June kaldığı yerden devam edecek.

Red Hook Studios oyun ile ilgili çok fazla spoiler vermedi. Heyecanlı bekleyişin sürmesini istedikleri çok belli. Söylediklerinden birisi de, oyuna dengeleme getirmeye çalıştıkları yönünde idi.

Oyunun çıkış tarihi ise hala muallak. Aynı şekilde devam oyununun çıkarılacağı platformlar ile ilgili bilgi vermediler. Bu konuda bir açıklama gelmedi. Fakat oyunu halen Steam’den satın alarak oynayabilirsiniz. Teaser’ı ise hemen aşağıya bırakıyorum.

Loot Toplama için Küçük Bir Tüyo!

Önceki yazımda bahsettiğim, zindanlarda loot yapma mekaniği için yeni bir tüyo vermek istiyorum. 1. oyun da olduğu gibi Darkest Dungeon 2 ‘de de aynı mekanik geçerli olacaktır o yüzden bu liste önemini yitirmeyebilir.

Loot toplama adına açmanız ve açmamanız ya da doğru materyal ile etkileşim kurmanız gereken lootlarda sizlere yardımcı olacak bir site buldum. Bu linki yer işaretlerinize ekleyerek çok daha efektif loot yapabilirsiniz. İyi oyunlar!