Ne kadar çok Rol Yapma oyunları (RPG) türüne meraklısın dediğinizi duyar gibiyim. Evet, doğru epey meraklıyım. Çocukluğumun oyunu olan Metin2’den beridir bu oyun türüne meraklıyım. Ha keza zaten benim karakterimin oyundaki diğer karakterlerden farklı olabilecek olması hoşuma gidiyor. İlerleyişimin tamamen benim ellerime bağlı olması da öyle. PvP mekanizması olmayan RPG türü oyunlar da hoşuma gidiyor. RPG’den devam ediyoruz diyorum ve sizleri Mighty Quest ile tanıştırmak istiyorum.

RPG oyun türüne, kahramanınızın ellerinizde büyümesine, karakter görünümünüzün tamamen sizlerin elinde ve zevklerinize uygun olarak sizin istediğiniz gibi olmasını seviyorsanız bu oyun tam da sizlere göre. Üstelik Mighty Quest gibi mobil oyunun görüntü kalitesi de gayet iyi. RPG oyunlarında görüntü kalitesi ne kadar iyi olursa oyun da o kadar iyi oluyor. Çünkü, karakterin görünümünü biz şekillendirdiğimiz için detayların gözle görülür olması oyun zevkini epey artıran bir detay.

Mighty Quest: Yağmacı Kral Ortalıkta Yok! 

Ülkede son sözü söyleyen, yağmacıların babası kral; ülkesini, devletini ve tahtını gerisinde bıraktı. Para içinde yüzen, altınla yıkanan krala elindekiler yetmedi ve farklı bir sefere daha çıktı. Yeni bir krala ihtiyaç var gibi duruyor çünkü kral uzun zamandır ülkesine dönmedi.

Kralın tahtı boş evet fakat nerede olduğu biliniyor. Opulencia denen bir zindanda olduğu söyleniyor. Yağmacı Kral olmak isteyen diğer yağmacılar Opulencia’ya girecek ya kralı bulacak ya da ganimeti. Zindanları temizleyen, lootunu yapan, parasını kazanan en zengin kişi tahta geçecek.

Bulutların üzerinde yaşayan şehirde, Opulencia zindanında gırla altın var. Altınları toplayacak, ganimeti sırtına alıp çıkacak ve tahta geçecek olan kişi ise sadece bir isim olacak. Opulencia’da yaşayan kötü yaratıklara haddini bildirmemiz gerekiyor. Epik savaşların olacağı bu zindandan sağ çıkabilecek misiniz?

Karakterin Gelişimi ve Loot Sistemi

Zindanlarda bizi epey kötü canavarların beklediğini biliyoruz. Aynı şekilde canavarlar da ganimet ve altın seviyor, bunları size vermek istemiyorlar. Karakterimizin gücüne, kuvvetine ve eşyalarına göre zindan seçerek ilerlemeli ve boyumuzu aşan işlerin altına girmemeliyiz. Bu bir ön uyarı olarak burada kalsın.

Zindanlardan kazandıklarımızla -loot yaparak- karakterimizin gelişiminin önü açık. Her zindandan sonra kazandığımız altınlar ile yeni eşyalar alabiliyor veya hiç para harcamaya gerek kalmadan zindan bitiminde düşen eşyaları kuşanabiliyoruz. Loot yapma sistemini de öyle tatlı yapmışlar ki tadından yenmez. Karakterimizin omuzlarında uçarak gezen minik, yavru bir canavar yere düşen her şeyi topluyor ve zindanın sonunda bize veriyor. Bu loot sistemine geçmeyen RPG oyunu kaldı mı bilmiyorum ama geçmedi ise çok geride kalmış demektir.

Kuşandığımız eşyalar da aynı şekilde seviyelere sahip. Eşyaların statlarını yükseltmek için onları ”+”larını, seviyelerini yükseltmemiz gerekiyor. Eşyaları yükseltmek için de paraya ihtiyacımız var ki zindanları başarıyla tamamladıktan sonra gırla geliyor. Eşyalar yükseldikçe karakterinizin görünümünü de bir krala yakışır hale geliyor. Beni de en çok çeken nokta bu oldu. Karakter seviye atladıkça, eşyaların seviyeleri yükseldikçe karakterimiz ihtişamlı bir hal almaya başlıyor. Seviyeniz yükseldikçe yetenek sayınız da artıyor. Onlarca yetenek arasından istediklerinizi seçip zindanlara koşun!

Mighty Quest

Mighty Quest: PvP Arena! 

Karakterinin çok güçlü olduğunu, kritikle 10k vurduğunu mu düşünüyorsun? Zırhının deşilmez, kurşun geçirmez, tank gibi olduğunu mu düşünüyorsun? O zaman arenaya gel ve karakterinle PvP arenasında diğer oyunculara karşı savaş.

PvP Arenası 4 oyuncunun rastgele seçilip savaştıkları bir alan. Biri için 3 farklı hedef var ve taktiksel dövüşerek onları alt etmen gerekiyor. En iyi itemlarını kuşan, yüksek seviye yeteneklerini seç arenaya atıl!

Mighty Quest

RPG oyunlarına ilgi duyuyor ve Mighty Quest oyununu sevdi iseniz aşağıdaki linklerden oyunu indirebilirsiniz.

‎Mighty Quest For Epic Loot RPG
‎Mighty Quest For Epic Loot RPG
Developer: Ubisoft
Price: Free+
Mighty Quest For Epic Loot RPG
Mighty Quest For Epic Loot RPG
Developer: Unknown
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.