Bugün içerisinde Youtube’da izlediğim videolarda, Instagram’da takılırken karşıma çıkan reklamlarda bir oyun buldum. Aslında tam da buldum denemez ama epey sükse yapmış, oyuncu sayısı bir hayli artmış bir oyun. Hiç duymamış olmama ise gerçekten şaşırdım. Bu oyun, taş gibi bir oyun: Raid Shadow Legends.

Daha önce adını bile duymamış olduğum ama oynar oynamaz bağlandığım Rain Shadow Legends Google Play Store’da 4.5, Apple App Store’da ise 4.8 puana sahip. 2019 yapımı RPG, fantezi türünde bir oyun ve son 6 ayda 15 milyondan fazla indirilmiş. Bu arada söylemem gerekiyor, oyunu oynamak istiyorsanız telefonunuzda hatırı sayılır bir boş alan olması lazım. Şimdi şu canım oyunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Raid Shadow Legends: Hikayesiyle Bağımlılık Yaratan Oyun

Öncelikle oyuna başlarken antrenman anlamında 60’ar seviye 4 şampiyonla giriş yapıyoruz. Dört şampiyon da en yüksek seviye sınırına ulaşmış ve önümüze çıkanları teker teker öldürerek ilerliyoruz. Bölümün sonunda bir boss fight var. Çelik gibi pençeleri, pullu derisiyle bir ejderha bizim son rakibimiz.

Ejderhayı yeneriz herhalde ya antrenman modu gibi bir şey diyordum ama daha tek yetenek kullanamadan ejder 4 şampiyonu da haşat ediyor. Sonrasında bu 4 şampiyon ”Hakem” diye birisine hizmet ediyor ve haliyle bu ablamız şampiyonlarını kaybediyor. Bundan mütevellit biz devreye giriyoruz ve Hakem’e dünyayı koruma adına hizmet etmeye başlıyoruz.

Oyunun hikayesi içerisinde devreye girdiğimiz ana kadar ve sonrasında oyun içinde Hakem bize yardım etmeye devam ediyor. Sadece hikayesiyle değil, oyun içinde şampiyonların kendi aralarında ve Hakem’in bizimle konuşmaları da oyunu daha da akıcı hale getiriyor.

Bunun yanında girdiğimiz zindanlar ve savaş arenalarının da birer hikayesi var. Hikaye bize verilen görevleri anlatıyor ve Hakem’in direktifleriyle hareket ediyoruz. Fetih edilecek yerlere girmeden önce hikayesiyle beraber görselleri de gerçekten çok etkileyici ve kaliteli.

Şampiyon Seçimi ve Tüm Şampiyon Katalogları

4 şampiyonun ölümünden sonra kendimize bir karakter seçiyoruz. 4 sınıfın arasından herhangi birini seçtikten sonra o şampiyon kalıcı olarak bizim oluyor. Şampiyonu seçtikten sonra maceraya atılıyoruz ve zindanlarda düşman avına çıkıyoruz. Savaşlardan sonra elde ettiğimiz EXP ile hesabımız level atlıyor. Her savaşın sonunda altın ve eşya kazanabiliyoruz. Her zaman olmasa da yüksek oranda yeni karakterler de elde ediyoruz.

Kazandığımız eşyalar ile bizde olan şampiyonlara veriyoruz ve güçlerini artırabiliyoruz. Düşen eşyaların da kendine göre sınıfları var her eşyayı her şampiyon kullanamıyor. Savaşlardan kazandığımız altınlarla eşyaların seviyelerini artırabiliyoruz. Bunu eşya basma olarak düşünün, eşyanın seviyesi artabiliyor fakat bunları yükseltmeye çalışırken eşyanın bir üst seviyeye geçmeme (yanma) ihtimali de bulunuyor.

Şampiyon Kataloğu’ndan birkaç grubu söyleyeyim: Sancakbeyleri, Yüksek Elfler, Kutsal Düzen, Barbarlar, Ogryn Kabileleri, Orklar, Derigezenler, İblistokumu gibi birçok sınıf bulunuyor. Katalogdan gruplara tıklayıp şampiyonların özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Büyük Salon ve Han 

6. seviyeye ulaştığınız anda Büyük Salon’a giderek şampiyonunuzu seçiyorsunuz ve HP, Atak, Defans, Kritik İhtimali, Direnç ve İsabet özelliklerinizi madalya ile yükseltebiliyorsunuz. Bu yükseltmeler aynı zamanda karakterinize seviye de atlatıyor. Zindanlara gidip karakterinize seviye atlayabilirsiniz evet ama Büyük Salon gerçekten fazla seviye veriyor.

Büyük Salon’a gidip öyle elinizi kolunuzu sallayarak karakterinizi geliştiremiyorsunuz tabi ki. Ancak ve ancak Arena’da kazandığınız madalyalar ile yükseltmeleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Han’a giderek şampiyonlarınıza aynı şekilde seviye atlatabiliyorsunuz. Örneğin kullanmadığınız ve düşük seviye, yıldızlı şampiyonlar var elinizde. Bunları kullanarak, Han’a feda ederek ana şampiyonlarınızı çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Han’da aynı zamanda şampiyonunuzun rütbesini, becerilerini yükseltebiliyor, temel istatistiklerini artırabiliyorsunuz. Bunları da savaş arenalarından kazandığınız başarılardan elde ettiklerinizle yapabiliyorsunuz.

Raid Shadow Legends

Raid Shadow Legends: Oyun İçi Diğer Özellikler

  • Oyunda 5 dakika ila 180 dakika arası kalarak ödüller kazanabiliyorsunuz. Bu ödüllerse her gün saat 00.00’da yenileniyor.
  • Mücadele kısmından verilen görevleri yerine getirerek eşyalar kazanabiliyorsunuz.
  • Günlük/haftalık/aylık görevleri tamamlayabilir, başarımlarda ilerleme kaydedebilir ve ödüller kazanabilirsiniz.
  • 30-60-90 günlük giriş ödüllerini oyuna giriş yaparak toplayabilirsiniz.
  • 7 günlük yeni oyuncu ödüllerini oyuna giriş yaparak kazanabilirsiniz.
  • Ana hesabınızın seviyesini yükselterek ödüller kazanabilirsiniz.
  • Oyunun güncelleme ile ilgili bilgilerini Haberler kısmından okuyabilirsiniz.

Raid Shadow Legends

Oyun gerçekten çok kaliteli, akıcı ve bağımlılık yaratabiliyor. Bir mobil oyundan beklemediğiniz kadar iyi grafiklere sahip. Oyunu oynamak isterseniz aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Pc üzerinden oynamak istiyorsanız da bu linke tıklayabilirsiniz.

‎RAID: Shadow Legends
‎RAID: Shadow Legends
RAID: Shadow Legends
RAID: Shadow Legends
Developer: Plarium Global Ltd
Price: Free

PAYLAŞ
Rocker ailenin Rocker çocuğu, Marvel taraftarı, futbolsever fakat çapraz bağları kopuk.