Hop! Serimizin ikinci bölümüyle karşınızdayım. Bakalım dünyada neler dönmüş, kimler ne yapmış ne yenilikler var görelim. Karşınızda dünyadan teknoloji haberleri:

  • Slack Beta Kullanıcıları için “Karanlık Mod” Sunacak

slackSlack geçtiğimiz günlerde logosunu muhteşem(!) bir şekilde revize etmişti. Şimdi ise Android ve iOS Beta kullanıcılarının testine karanlık modu sundu. Uygulama ayarlarından beta kullanıcısı olup deneyebilirsiniz. Yeni logosunu da hemen buraya bırakıyorum sizin de tadınız kaçsın birazcık 🙂

 

  • Facebook da Bembeyaz Arayüzüne Rağmen “Karanlık Mod” Furyasına Katılıyor.

Facebook Messenger için Karanlık Mod gelmişti fakat kendi uygulaması için söz konusu değildi. Tarzının dışına çıkıp karanlık moda kavuşacak. Böylece bataryadan ve göz problemlerinden biraz daha kurtulmuş olacak herkes. Karanlık mod 2019’un gözdesi oluyor.

  • Apple, Apple Kimliğine Para Yükleyenlere %10 Bonus Verecek.

Apple, haftasonu 10-14 Mart arası yapılan yüklemelerde %10 Bonus vereceğini bildirdiği bir maili kullanıcılarına attı. En fazla $200 yükleme yapabilecek kullanıcılar yüklediklerinin %10’u kadarını kazanacaklar. Promosyon,% 15’e varan bonus sunan Almanya gibi ülkelerle ABD’nin ötesine uzanıyor. Ancak, şu andan itibaren İngiltere, Avustralya veya Kanada’daki kullanıcılara hiçbir kredi bonusu verilmeyecek.

  • Chrome Android Uygulaması Sekmeler Arası Geçiş Yapabilen Butona Sahip Olacak

Dünyadan Teknoloji HaberleriGoogle Chrome geliştiricileri sekme tuşunu nereye koyacaklarıyla ilgili çalışmaları 2016’dan beri devam ettiriyorlardı. Önce adres çubuğu ekranın altına taşındı(Chrome Home), daha sonra Google çeşitli düğmeleri ekranın alt kısmına taşımayı denemeye başladı(Chrome Duet). Şimdi Chrome geliştiricileri başka bir şey deniyor – tabana bir sekme değiştirici ekliyorlar. Böylece geniş ve uzun ekranlarda sekmeler arasında geçiş yapmak kolaylaşacak.

  • Google Project Stream için Yeni Bir Oyun Konsolu Pantenti Aldı.

Kendi oyun servisi Project Stream için bir oyun konsolu tasarlayan Google, patentini aldı. Konsolda klasik tuşların dışında bir Home tuşu ve Google Asistan ile konuşabileceğiniz mikrofon bulunuyor. Oyun konsolundan bildirim almakla ilgili bir patent üzerinde de çalışılıyor.

 

Dünyadan Teknoloji Haberleri #2 – Özet

Genel olarak koyu temalara yöneliş ve Karanlık Mod destekli haberler gördük. Chrome güncellemeler almaya devam edecek gibi duruyor, ilerleyen günlerde aktarmaya devam edeceğiz. Apple’ın bonusu için de 3 gününüz var kaçırmayın derim. Takipte ve sağlıcakla kalın 🙂

PAYLAŞ
Anime/Manga sever, sanatsal işlere meraklı, akıntının tersine gitmekten çekinmeyen, sıkı bir oyun tutkunu.