Facebook messenger özelliği konusunda son zamanlarda farklı güncellemeler yaparak uygulamayı daha kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. Beklenen öyle bir özellik var ki gelmesi ile birlikte kullanıcılar çok sevinecek.

Son zamanların en popüler uygulamaları olan Instagram ve WhatsApp’ı şirket bünyesine ekleyen sosyal paylaşım platformu Facebook, dünyanın her yerinden milyonlarca insanın sıkça kullandığı global bir site. Facebook, kendi bünyesinde bulunan Messenger özelliği ile kişiler arasında görüntülü ve sesli konuşma dahil, özel olarak mesajlaşmayı sağlamakta.

Facebook messenger özelliği

Facebook Messenger Özelliği Nasıl Olacak?

Sosyal medya kullanırken tek tuşla yazılan mesajın gönderilmesi bazen beraberinde sorunlar getirmekte. Yanlış kişiye yanlış zamanda atılan bir mesaj yahut yazım yanlışları ile dolu bir mesaj göndereni pişman ediyor.

Bu durumu kurtarmak için WhatsApp’a bir süre önce gönderilen mesajı geri alma özelliği gelmişti. Facebook Messenger’a da mesajı geri alma özelliğinin geleceği Facebook tarafından duyurulmuş ancak şimdiye kadar herhangi bir güncelleme olmamıştı.

Herhangi bir detay ve tarihte belirtmeyen Facebook, bu özelliği sır gibi saklamayı sürdürüyordu. Bazı internet sitelerinin oluşturduğu haberlerde Facebook Messenger’a ait beklenen özellikle ilgili bir ekran görüntüsü paylaşıldı.

Ekran görüntülerinde özelliğin nasıl çalıştığını da gösteren site, uygulamayı Android tabanlı bir telefonda kullanmakta. Haberi gören Facebook kullanıcıları, Facebook’un bu özelliği birtakım bölgelerde uygulamaya başladığından şüphelendiler.

Facebook messenger özelliği

Gönderilen Mesaj Nasıl Geri Alınacak?

Yayınlanan ekran görüntüsüne göre bir sohbet içerisinde gönderdiğiniz mesajı geri almak istediğinizde mesajı sil seçeneğinin hemen üzerinde çıkan mesajı geri al seçeneğine tıkladığınızda Facebook bir bildirim ile bu işlemi yapıp yapmak istemediğinizi soruyor.

Onay vermeniz ile birlikte de mesaj alıcısı tarafından okunmadan geri alınıyor. Test aşamasında olduğu düşünülen bu güncelleme için Facebook’tan resmi bir açıklama gelmesi kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla beklenmeye başladı bile.

PAYLAŞ
Doğayı, hayvanları, yeni kültürleri ve hayatı kolaylaştıran yenilikleri keşfetmeyi seven, araştırmayı hayat felsefesi edinen bir zat-ı muhterem.