Dünyadan Teknoloji Haberleri Tekrar Sizlerle

Merhabalar, Dünyadan Teknoloji Haberleri köşemizin üçüncü serisiyle sizlerleyiz. Dünyadan haberleri derlediğimiz yazılarımızı kaçırmamak için bildirimleri açmayı unutmayın!

  • Tinder Yeni Güncellemesiyle Cinsel Kimliklerimizin Profilimizde Görünmesini Sağlayacak!

    Dünyadan Teknoloji Haberleri

Tinder, kullanıcılarının isteği üzerine homoseksüel bireylerin de cinsel kimliklerini profillerinde göstermelerine olanak sağlayacak.

Bu güncelleme şu an için dokuz yönelimi beraberinde getirse de gelecekte bu sayının artacağına şüphe yok.

Eşcinsel(hem gay hem de lezbiyen olarak kendi içerisinde ayrılıyor), biseksüel, aseksüel, panseksüel ve queer olmak üzere bu dokuz kategoriyi artık seçebileceğiz.

Dünyadan Teknoloji Haberleri

Bu güncellemeyle beraber seçtiğiniz yönelimler isteğiniz üzerine diğer kullanıcılara görünür ya da sadece size özel olarak kalacak. Bu ay iOS ve Android üzerinden Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İrlanda, Kanada, Hindistan, Yeni Zelanda, Avustralya’da kullanıma açılacak.

  • Skype’a Telefonunuzun Ekranınızı Paylaşabileceğiniz Güncelleme ile Geliyor!

Dünyadan Teknoloji HaberleriSkype’ın yeni güncellemesiyle telefon üzerinden görüntülü görüşme yaparken kameranızın göstereceği görüntüyü değil de telefon ekranını gösterebileceğiz. Görüntülü görüşme yaparken ekranda baktığımız/göstermek istediğimiz şeyi karşı tarafa gösteremememiz bazen oldukça can sıkıcı olabiliyor. Skype ise bu sorunu göz önünde bulundurarak buna uygun bir protip geliştirdi ve böylece bu problemi ortadan kaldırmış oldu.

Microsoft, bu güncellemenin ilk denemesini nisan ayında test etti. Sürümün duyurulduğu bir blog yazısında hareket halindeyken toplantı yapmak, akrabaların telefonlarıyla okuma-yazma bilmeme konusunda yardımcı olmak veya arkadaşlarımız yanımızda değilken bile çevrimiçi alışveriş yapmamızda kolaylık sağlanmasının istendiği söylendi.

Mobil ekran paylaşımı Cisco WebEx, GoToMeeting ve Zoom gibi uygulamalar arasında yaygın olsa da Google Duo, FaceTime, Messenger veya WhatsApp gibi daha yaygın uygulamalarda pek tercih edilen bir özellik değil.

  • Apple, Apple Maps için Ciddi Bir Geliştirme Yapıyor!

Google Maps uygulaması 360 derece bir görüntüyle bu zamana kadar bize hizmet verirken anlık görüntüleri de bize sunan bir uygulamaydı. Buna kıyasla Apple Maps 360 derecelik görüntü hizmetini yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nin birkaç eyaletinde verebiliyordu.

Bu eksikliğin üzerinde bir süredir çalışan Apple yeni sürümüyle birlikte sokakların ve evlerin daha net bir görüntüsünü elde edip kullanıcılarına sunabilecek.

PAYLAŞ
Anime/manga meraklısı, boş vaktinde çizen, teknoloji meraklısı bir öğrenci.